Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Smolině se seznámili s postupem příprav na stavbu kanalizace

date_range 29.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Veřejné projednání odkanalizování Smoliny. Foto: město Valašské Klobouky

V pondělí 27. března 2023 se v sále kulturního domu ve Smolině uskutečnilo první veřejné projednání záměru zbudování kanalizace, která je součástí příprav na stavbu vodního díla Vlachovice. Zástupci Povodí Moravy, projekční firmy a města Valašské Klobouky obyvatelům zdůvodnili nutnost vzniku nové splaškové kanalizační sítě i řešení přečerpávání do čistírny odpadních vod ve Valašských Kloboukách. Představili také postup terénních prací, které budou v nadcházejících dvou týdnech projektanti vykonávat na pozemcích u jednotlivých nemovitostí.

 

„Účastníkům byly představeny podrobnosti o funkci vodního díla Vlachovice, které má být významnou zásobárnou pitné vody pro rozsáhlou část území Zlínského kraje. Zazněly také informace k doprovodným opatřením v krajině, infrastruktuře i časovému harmonogramu. Podle předpokladů by projektová dokumentace ke smolinské kanalizaci měla být hotová do podzimu roku 2025,“ uvedl starosta Josef Bělaška.

 

V nadcházejících dnech proběhne průzkum stávajícího stavu kanalizačních přípojek. Projektanti navštěvovali nemovitosti v úterý 28. března, pokračovat budou ve středu 29. března a v příštím týdnu od pondělí 3. dubna do středy 5. dubna. Při zjišťování stavu je nutné, aby byl na místě přítomen majitel nemovitosti, nebo jeho zástupce. V případě nepřítomnosti se projektanti s majiteli spojí na kontaktech, které uvedli do prezenční listiny při veřejném projednání.

Veřejné projednání odkanalizování Smoliny. Foto: město Valašské Klobouky

Na základě průzkumu bude současná situace kanalizačních přípojek zanesena do mapy katastru a bude navržena trasa splaškové kanalizace. Následovat bude geodetické zaměření a geologický průzkum.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA