Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve starém zámku v Návojné se zřítil strop

date_range 27.Dub, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Dne 27.4.2011 v 01:49 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně osob po destrukci objektu v obci Návojná.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka dobrovolných hasičů z Návojné. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k destrukci části stropů starého zámečku.

V časných ranních hodinách došlo k destrukci části stropu mezi prvním a druhým nadzemním podlažím starého zámku. Podmáčené a narušené konstrukce původního stropu nevydržely a v prostoru nad průchozí kuchyní jedné z bytových jednotek se zřítily. Při destrukci prorazily padající původní stavební části nový snížený strop a dopadly do prostoru bytu.

 

Destrukce stropu v Návojné   foto HZS Zlínského kraje   více fotek

 
V poškozené bytové jednotce spala ve vedlejší místnosti matka s malým dítětem. Hluk z řítících se stropů je probudil a oni se nezranění dostali přes trosky ven. Na pomoc byli přivoláni hasiči.

Hasiči byli na místě zásahu za dvanáct minut. Okamžitě pronikli do zámku, kde provedli další průzkum. Z vedlejšího bytu byli preventivně evakuovány další tři osoby, včetně jednoho dítěte. Všichni evakuovaní nalezli náhradní ubytování u svých známých a rodin.

Po příjezdu starosty obce bylo zjištěno, že zámek je ve špatném stavu a již před patnácti lety byli nájemníci upozorňováni na možné riziko. Před lety došlo také ke zpevnění stropů a částí konstrukcí, ale pronikající voda přes poškozenou střechu objekt dál narušovala.

 
Ivo Mitáček
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA