Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Štítné ochutnají letošní slivovici a med

date_range 27.Zář, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Ve Štítné nad Vláří se v sobotu 2. října koná již VI. ročník Medového odpoledne. Ochutnávka medu, medoviny, pečení perníků a zdobení, košt medů a slivovice, výstava zahrádkářských výpěstků a včelařských potřeb se koná i letos v místním kulturním domě.

Vlastní akci předchází kurz pečení a zdobení perníků, který začíná už v pátek v 16:00 hodin a pokračuje v sobotu ve cvičné kuchyni základní školy. „Pečení budou učit učitelky Petra Kulíšková z Horní Lidče a Jana Lukášová z Valašské Polanky. Perníky budou vystaveny a nabídnuty k prodeji v sobotu odpoledne v kulturním domě," uvedl jeden z pořadatelů Alois Tarabus.

V sobotu 2. října 2010 od 13:00 hodin budou vybrané posudkové komise hodnotit nejlepší med včelařů a rovněž nejlepší trnkovou slivovici.

Štítenská trnka, tak se nazývá už čtvrtý košt slivovice. Příznivci slivovice a trochy recese dají k posouzení půllitrový vzorek trnkové slivovice, ( do 2.10.2010 13:00 hodin pořadatelům). Vlastní košt bude provádět proškolená laická komise při zachování anonymity vzorků. Po jejím ukončení asi v 15:30 hodin bude umožněno ochutnávání široké veřejnosti s možností vlastního hodnocení. „Obracíme se na příznivce slivovicové medicíny o poskytnutí vzorku a rovněž o hojnou účast na závěrečném koštování. Šíříme a doporučujeme heslo: „Kdo chceš vědět jaků pálíš, s půllitrem na košt valíš," pozval Tarabus. Současně proběhne i hodnocení vzorků medu.

 

Košt slivovice ve Štítné nad Vláří     foto Jitka Hořáková

 
Nosným programem akce je společná výstava zahrádkářských výpěstků a včelařských produktů štítenských zahrádkářů a včelařů s možností zakoupení medu, bude možno ochutnat a porovnat jednotlivé druhy medů jako například květový, akátový, lípový, pastovaný a jiné. K ochutnání budou rovněž různé druhy medoviny. „Návštěvníci uvidí a budou si zároveň moci koupit napečené perníky. Taktéž tady bude možnost si perníky vlastnoručně nazdobit a odnést, nebo sníst," zmínil Alois Tarabus.

Své místo bude mít i výstava místního lidového řezbáře a malíře pana Mareše a též dostanou prostor předvést své umění košíkáři.

A jak už tradičně, předvedou se s vystoupením také děti z mateřské školy z Jestřabí a Štítné. V prostorách kulturního domu budou vystaveny výkresy dětí z mateřské a základní školy na téma o včelách, medu a včelařích nazvaná Světem včel. „Výstava bude soutěžní a za vybraná nejlepší díla budou jejich autoři odměněni sladkými perníkovými dárky," podotkl pořadatel. K vidění budou živé včely ve skleněném úlu a tradiční výroba svíček ze včelího vosku. K zakoupení budou i rozmanité včelí produkty.

Ve 15:30 hodin budou slavnostně vyhlášeni vítězové nejhezčího dětského výtvoru soutěže Světem včel. Zároveň dojde i k oceněni účastníků soutěže o nejlepší med a slivovici.

„K příjemnějšímu zabavení bude hrát lidová hudba. Zahrádkářská výstava bude veřejnosti přístupná i v neděli od 10 do 15 hodin," dodal Alois Tarabus. Tato akce je uskutečněna za finanční podpory a záštity Zlínského kraje a rovněž za pochopení a podpory Obecního úřadu ve Štítné nad Vláří.

 
Košt slivovice 2010
Výtvarná soutěž 2010
Plakát akce
 
-tz-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA