Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Valašském Meziříčí srazil vlak dva chlapce, jeden z nich zemřel

date_range 19.Lis, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Ve čtvrtek po 17. hodině srazil ve Valašském Meziříčí osobní vlak jedoucí z Rožnova pod Radhoštěm do Kojetína dva nezletilé chlapce. Jeden z nich zemřel, druhý je ve vážném stavu v nemocnici.

 

Na místě tragické události zasahovala místní záchranná služba, která vzhledem k závažnosti situace požádala o dva vrtulníky. „Operační dispečink si vyžádal na pomoc asistenci Letecké záchranné služby Jihomoravského kraje a Letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje. Jeden ze zraněných chlapců i přes veškerou snahu záchranářů podlehl svým zraněním na místě. Druhého zraněného hocha posádka předala do rukou LZS Moravskoslezského kraje, která jej transportovala do FN v Ostravě. Lékařský tým fakultní nemocnice přijal chlapce ve vysoce kritickém stavu,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka.

Ilustrační foto

K nehodě došlo v blízkosti chráněného přechodu přes koleje, ale ne přímo na něm. Bližší okolnosti tragické události jsou předmětem vyšetřování Drážní inspekce i Policie ČR. „Podle informací, které jsme obdrželi od provozovatele dráhy se včera 18. 11. 2021 v 17.11 hodin střetl ve Valašském Meziříčí osobní vlak jedoucí z Rožnova pod Radhoštěm do Kojetína se dvěma osobami v prostoru veřejnosti nepřístupném,“ sdělil mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati byl obnoven v 20.20 hodin.

 

„V tuto chvíli lze potvrdit, že včera po sedmnácté hodině došlo ke střetu vlaku a dvou nezletilých chlapců. Jeden zemřel, druhý byl transportován do nemocnice, ve které je v současné době stále ještě pod dohledem lékařů,“ uvedl v pátek dopoledne pro server regionvalassko.cz mluvčí policistů Petr Jaroš. Dodal, že vzhledem na věk a blízké obou chlapců nebude policie poskytovat žádné bližší informace.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA