Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Valašských Kloboukách se připravuje akce Město plné hvězd

date_range 02.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Ve středu 17. srpna 2022 proběhne ve Valašských Kloboukách první ročník akce Město plné hvězd. Událost zaměřenou na vesmír pořádá Klobucký podnikatelský inkubátor společně s partnery, kterými jsou Hvězdárna a planetárium Brno, Hvězdárna Vsetín a další místní partneři akce.

 

„Je to první akce tohoto druhu ve Valašských Kloboukách a chtěli bychom v široké platformě spolupracujících organizací vytvořit takovou tradici zaměřenou na vesmír, kosmický průmysl a také přenos vesmírných vynálezů a technologií do podnikatelské praxe,“ prozradil Petr Kozel z místního podnikatelského centra. „Proto si nenechte ujít hned první příležitost, odlétáme 17. srpna,“ dodal s úsměvem.

 

Digiplanetárium v KD Klobučan

 

Pro tuto akci nafoukne Hvězdárna Vsetín ve velkém sále KD Klobučan své digiplanetárium, kde bude na hemisféru promítat film Morava 360  – Můj neuvěřitelný kraj, pocházející z produkce Hvězdárny a planetária v Brně. Je to mimořádná příležitost, kdy tento unikátní film vůbec poprvé opustí prostory brněnského planetária. Délka filmu je 40 minut, během kterých diváky provede krásami jižní Moravy hlas Bolka Polívky. Promítat se začíná od 18 hodin v každou celou hodinu až do 22 hodin.

 

 

Vzhledem k omezené kapacitě digiplanetária, do kterého se vejde 20 účastníků, je třeba si místo na projekci zarezervovat u kontaktní osoby a technického specialisty akce, kterým je Petr Stolařík ze vsetínské hvězdárny.

 

Rezervace na e-mailu: stolarik@muzeumvalassko.cz

 

Dům na rohu: Projekce a pozorování noční oblohy

 

V podnikatelském inkubátoru Dům na rohu v sále ve 4. patře pak bude ve 20 a 22 hodin probíhat vizuální projekce Hluboký vesmír, kterou vás provede Pavel Svozil ze vsetínské hvězdárny. „Délka projekce je 60 minut, během kterých budete moci ochutnat také „kosmické občerstvení“ z dílny start-upů Tackera a U nás kafe. Během této doby se můžete vystřídat na terase v 5. patře Domu na rohu, kde bude probíhat po menších skupinkách pozorování noční oblohy s dalším pracovníkem vsetínské hvězdárny Martinem Leskovjanem,“ přiblížil Petr Kozel. V případě příznivého počasí bude možné pozorovat noční oblohu při částečně ztlumeném osvětlení ve městě od 21 hodin až do půlnoci.

 

Akce je zaměřena na popularizaci vědy, techniky a podnikání, má osvětově zábavný charakter, a tudíž je vstup do všech jejich částí zdarma.

 

K filmu Morava 360 – Můj neuvěřitelný kraj

 

„Mezi Pálavou a Macochou, mezi Podyjím a Bílými Karpaty, mezi nebem a podzemím. Tam všude se rozkládá náš neuvěřitelný kraj ozdobený nádhernou přírodou, výjimečnými památkami a úrodnými vinicemi. A lidé se zde dožívají pozoruhodně vysokého věku. Vedou se spory o tom, jestli to způsobuje dobrá voda, anebo víno. Každopádně je jižní Morava pozoruhodné a unikátní místo,“ prozrazuje Pavel Karas, autor představení.

 

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA