Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Valašských Kloboukách uctí památku politických vězňů

date_range 24.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Památník Obětem násilí let 1948 - 1989

Od vykonstruovaného monstrprocesu a popravy Milady Horákové uplyne letos koncem června 70 let. Tuto skutečnost, ale také osudy dalších politických vězňů si chtějí znovu připomenout účastníci každoročního setkání ve Valašských Kloboukách. Rodinní příslušníci, hosté i široká veřejnost uctí oběti komunistického režimu v pátek 26. června. Shromáždění začne v 15 hodin v kulturním domě Klobučan a pokračovat bude pietním aktem u památníku na Masarykově náměstí.

 

„Kruté osudy politických vězňů, mučení v komunistických lágrech ani popravy ve zmanipulovaných procesech nesmí být zapomenuty. Nebyla to jen doktorka Milada Horáková, jejíž případ měl zastrašit a demonstrovat odhodlání režimu zlikvidovat všechny odpůrce. V našem okolí bylo krutě potrestáno dvanáct členů odbojové skupiny Světlana a ve věznicích podstupovaly příkoří další zástupy muklů. Režim tvrdě stíhal celé jejich rodiny, ať už ztrátou zaměstnání, nemožností studia nebo společenskou degradací. Silné emoce a vzpomínky na drastické zacházení si tak v sobě nesou potomci vězněných dodnes. Na to všechno chceme vzpomínat a uctít památku obětí,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

 

V úvodu setkání je pro účastníky připravený kulturní program, ve kterém vystoupí dechová hudba, žáci základní umělecké školy i ženský pěvecký sbor. Poté zazní zdravice hostů. „Pozvání přijal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, děkan valašskoklobouckého děkanátu P. Pavel Macura a další hosté. Vítána bude také veřejnost,“ pozvala Eliška Olšáková.

 

Po kulturním programu se přítomní přesunou na Masarykovo náměstí, kde položí věnce a květiny k památníku Obětem násilí 1948–1989.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA