Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Velkých Karlovicích v pátek zahájí lyžařskou sezonu

date_range 15.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Sjezdovka Horal

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zahájí v pátek 17. prosince lyžařskou sezónu. Od pátku bude denně v provozu rodinná sjezdovka Horal u hotelu Horal včetně dětského parku s pojízdným kobercem a Lyžařskou školou Razulák. Vlek na hlavní, kilometrové sjezdovce Razula se rozjede pravděpodobně kolem Vánoc. Zatím dál pokračuje její zasněžování, přípravu zdržela obleva ze začátku tohoto týdne.

 

„Předpokládáme, že letos dá mnoho lidí přednost tuzemské zimní dovolené, napovídá tomu i zájem o zimní pobyty v našich hotelech. Personálně jsme proto před sezónou posílili naši lyžařskou školu, chystáme i novinky ve službách, třeba odpolední lyžařský kroužek pro děti z okolí nebo lyžařské a snowboardové kempy o jarních prázdninách. Opět jsme připravili i akci Lyžuj a plav, s níž lyžaři dostanou k vybraným skipasům hodinový vstup do termálních bazénů ve Wellness Horal, který mohou využít od 21. března do konce června,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek.

 

Ani Ski areálu Razula, který je spolu se čtyřmi hotely a relaxačním centrem Wellness Horal součástí karlovického Resortu Valachy, se nevyhnulo zdražování skipasů. Jejich cena v důsledku zdražování energií vzrostla průměrně o 20 procent, obdobně se zvýšily i ceny půjčovného a lyžařské výuky.

Lyžařská škola

Ski areál Razula má oproti jiným střediskům v regionu delší provozní dobu, lyžuje se zde denně od 8:30 do 17:30 hodin. U hlavní sjezdovky Razula si mohou lyžaři odpočinout v Bistru Razula, které nabízí moderní občerstvení včetně čerstvých valašských frgálů z vlastní pekárny. Funguje zde i půjčovna lyží, běžek a skialpů. Druhá sjezdovka Horal dlouhá 350 metrů s převýšením 40 metrů je vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi. K dispozici je tu i ski bufet, dětský park s pojízdným kobercem, lyžařskou školou a půjčovnou, při dostatku přírodního sněhu tu bývá v provozu jediný snowtubing ve Zlínském kraji.

 

Středisko chystá na zimu i doprovodné akce, například 5. února běžkařský závod Noční stopa Valachy nebo 13. března Maškarní lyžovačku, konat se budou i pravidelné lyžařské závody O pohár strašidýlka Razuláka a po roční přestávce oblíbená čtyřdenní Škola běžeckého lyžování v hotelu Lanterna. Blízké hotely Lanterna a Horal lákají návštěvníky na zimní pobyty se skipasem, neomezeným wellness a nově i zapůjčením běžek v ceně. Právě Velké Karlovice jsou vyhlášenou běžkařskou lokalitou díky síti 90 km upravovaných stop v údolí i na okolních hřebenech. „Zájem o zimní pobyty v lednu a únoru je opatrnější než v minulých letech, navíc jsme kvůli covidu téměř přišli o návštěvníky ze Slovenska. V posledních dnech, kdy ve Velkých Karlovicích napadl sníh, ale rezervací začalo výrazněji přibývat. Velký zájem je také o termíny v závěru roku, a to i mezi svátky. Na Vánoce a Silvestr nám zbývají poslední volné pokoje,“ doplnil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA