Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vlachově Lhotě hořely baterie fotovoltaické elektrárny

date_range 05.Čvn, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár baterií v kotelně rodinného domu. Foto: HZS

V sobotu 3. června v 18:18 hodin přijalo krajské operační středisko informaci o požáru baterií fotovoltaické elektrárny na rodinném domku v obci Vlachova Lhota. Protože hrozilo rozšíření požáru na střechu budovy, k události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky, Slavičín a Zlín, odkud vyrazil speciální plynový hasicí kontejner. Povolány byly také posilové jednotky dobrovolných hasičů obcí Vlachova Lhota, Újezd a Valašské Klobouky. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, a na místo se dostavil také územní řídící důstojník.

Hasiči u požáru baterií ve Vlachově Lhotě. Foto: HZS

„Průzkumem byl potvrzen požár baterií v kotelně rodinného domu, který se podařilo částečně uhasit majiteli. Díky tomu také nedošlo k jeho rozšíření do střešní konstrukce. Hasiči v dýchací technice provedli dohašení a kontrolu zakouřených prostor budovy. Zasažený materiál byl postupně vynesen ven a ochlazován na volném prostranství. Pomocí přetlakové ventilace byly všechny zakouřené prostory odvětrány, a po vyloučení dalšího nebezpečí ohlásil velitel zásahu v 19:13 hodin celkovou likvidaci požáru,“ popsal mluvčí hasičů kpt. Ing. Pavel Řezníček.

 

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který jako příčinu stanovil technickou závadu. Způsobená škoda dosáhla 225 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na přibližně 2 miliony korun.

 

Foto: HZS

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA