Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vlachovicích vzplanou svatojánské ohně

date_range 01.Čvn, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Již na čtvrtý ročník stále více oblíbenějších Svatojánských slavností se chystají ve Vlachovicích. Tuto sobotu 22. června je opět pořádá Občanské sdružení Dokopy a jeho přátelé, přičemž stále hlavní vizí je multikulturní a vícegenerační akce, která připomíná tradiční valašskou kulturu a zvyky a navazuje na dnešní dobu. Cílem je, aby se zde lidem všech generací líbilo a odnášeli si příjemné radostné zážitky.

Celá akce se opět koná v krásném prostředí, v přírodním kulturním areálku pod skalami, na „Hradišťku", na okraji Vlachovic. Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany. Pro návštěvníky z jiných obcí jsou nachystány od hlavní křižovatky směrovníky.

Co má společného vlachovský valašský folklorní soubor a třeba alternativně metalová kapela Badyán? Je to jednoduché, oba dva se setkají ve stejný den, na jednom pódiu ve Vlachovicích. Svatojánské slavnosti budou opravdu pestré, ale zároveň vzájemně tématicky i hudebně celistvé.

Jako první vystoupí v 16:30 hod. dětský, valašský, folklórní soubor Dokopyjánek. Zajímavostí je, že doprovodem souboru bude poprvé, zatím zkoušející, dětská vlachovská cimbálová muzika. Od 17:30 hodin následuje pro starší k poslechu i tanci dechová kapela Záhorovjané. Po nich zahraje na pódiu folková kapela z Dolní Bečvy známá svými valašskými texty Z horní dolní a dál na jih.

Ve 20:30 hod. proběhne slavnostní zapálení Svatojánského ohňa, po kterém následuje hlavní hvězda večera – kapela ČANKIŠOU! Sedmičlenná kapela pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Čankišou se svou fůzí různých etnických vlivů na rockovém základě a bohatou sbírkou exotických nástrojů, vystupuje na velkých festivalech po celém světě a slibují opravdu unikátní, kulturní šou!

Po 22 hod. je nachystáno malé překvapení v podobě, malé ohňové šú. Závěrečné „skotačení" obstará, již zmíněná, muzikantsky výborná, mladá metal-folklor kapela Badyán z Nivnice, s unikátními novodobě lidovými slováckými veselými texty a nečekanou metalovou řízností a houslemi, které je nutné vidět.

Bude zde pro děti nachystána i výtvarná dílna a různé hry se svatojánskou tématikou. Dále koňský povoz, který bude zájemce vozit po určené zajímavé trase ve Vlachovicích. Těšit se můžete i na bylinné svatojánské čaje sbírané v ten den, kyselicu, kohútkovicu, klobásky z udírny, frgále, vdolečky apd. Všechny používané kelímky jsou ze vyrobeny ze škrobu a v kompostu rozložitelné, neboť se organizátoři se snaží při svých akcích co nejméně poškozovat životní prostředí.

Vstupné je pro všechny tradičně dobrovolné. Akce se koná za každého počasí..

   Plakát akce 

Více informací se můžete dozvědět na dokopy.cz

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA