Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vrběticích kralovali mistři z Plumlova

date_range 29.Čvn, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
O uplynulém víkendu se v hasičském areálu ve Vrběticích uskutečnila Extraliga ČR v PÚ. Soutěže se zúčastnilo 41 družstev mužů a 12 družstev žen. Pořádající sbor hasičů z Vrbětic zaskočila a nepříjemně se snažila uhnat i matka příroda, která jim přípravy nijak neulehčila. Na trati totiž přímo na místě nástřikové čáry u terčů vznikl močál, který se nedařilo nijak odstranit. Boj v podobě vysoušení, vrtání sběrných vrtů a odčerpávání starých studní nedaleko hřiště se kterým se vypořádávali celý týden před soutěží, však byl úspěšný. Po následném pokladení koberců v den D se jen čekalo co a jak poví rada Extraligy. Z její strany však nebyl vyřčen žádný očividný nesouhlas, tudíž vše mohlo proběhnout dle plánu.

Příjezd družstev a prezentace proběhla od 10:00. V 11:00 začal slavnostní nástup za doprovodu státní hymny a následně proběhla i porada velitelů. K zástupcům jednotlivých družstev promluvil hlavní rozhodčí Jarda Křen se svými příslušnými pomocníky. Poté už mohla odstartovat soutěž. Celá řada týmů bojovala s terči ve Vrběticích velice statečně. Pro některé to byl krásně slunečný den se skvělým zážitkem a výkonem v podobě cenných bodů, ale byli i takoví, kterým štěstí nepřálo a přišli například o hadice, které neudržely tlak stroje.

Top 3 Kategorie Muži:

V kategorii mužů ze startovním číslem 15. kralovali na 1. místě s výsledným časem 17,10 muži z Plumlova. V jejich případě se mohlo jednat i o vyšší šestnáctku jelikož levý terč ukázal čas 16,73. Na 2. místě se umístil Radíkov s časem 17,24. U mužů z Radíkova byla ale znatelná síla ala Nevcehle, kdy jejich levý terč byl shozen v čase 16,77. Se startovním číslem 12. se na startu objevil Urbanov a ukázal jak držet krok. Jejich výsledný čas 17,39 stačil na 3. místo. V případě Urbanova se na rychlejším terči však neobjevila hranice 16 s nýbrž se jednalo o nepatrný rozdíl sestřihů, kdy levý terč byl shozen v čase 17,36.

 

foto SDH Vrbětice

 
Top 3 Kategorie Ženy:

V kategorii žen došlo v podání týmu z Nevcehle o přepsání historie a to stanovením nového extraligového rekordu. Na start nastoupily jako druhé a své suverénní vedení stanovily časem 16,15, který jim připsal po zbytek soutěže zlaté ocenění a 1. místo v jejich případě byla rychlejší pravá proudařka s časem 16,09. Startovní číslo 6 patřilo ženám z týmu Výčapy B jejich krásně provedený útok se na rychlejší levém terči zastavil na hranici 16,89 ale terč druhý až na 17,30. To jim zajistilo 2. místo v celkovém hodnocení. V kategorii žen poslední volný stupeň vítězů obsadily ženy SDH Chřášťany. Jejich výsledný čas činil 17,68, kdy opět levý terč byl o něco rychlejší 17,28.

Proudař a proudařka:

Nejrychlejší sražený terč bývá samozřejmě ve Vrběticích také náležitě oceněn. Mezi muži to nebyl ani jeden z proudařů z první desítky týmu ale stal se jim 4. startující levý proudař z SDH Trnava s časem 16,63. Mezi ženami si nejrychleji sražený terč zapsala na proudnici na pravé straně proudařka týmu Nevcehle s výsledným časem 16,09.

 

Fotogalerie:

http://spake.rajce.idnes.cz/extraliga_Vrbetice_-_266/
http://kropin.rajce.idnes.cz/Extraliga_Vrbetice_26.6.2010/
http://zuzameduza.rajce.idnes.cz/VPK_Extraliga_CR_v_PU_Vrbetice-26.6.2010/
http://www.sdhvrbetice.tym.cz/foto.htm

 
Lukáš Urbaník
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA