Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vrběticích se zmenšil střežený perimetr

date_range 30.Led, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Začátkem ledna policisté zmenšili střežený prostor o téměř sto hektarů v jihozápadní části zasaženého území a umožnili tak majitelům pozemků jejich obhospodařování. „Předpoklad dalšího vrácení pozemků vlastníkům, v jižní části zasaženého areálu, plánujeme v polovině roku 2018. Z důvodu uvolňování pozemků plánujeme přesun dočasné trhací jámy, kde probíhá likvidace munice, která není schopná převozu," informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

V letošním zimním období k úplnému přerušení činností složek integrovaného záchranného systému kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám zatím nedošlo. Několikrát však musel přerušit velitel zásahu vzhledem k nepříznivému počasí, především k souvislé vrstvě sněhu, práce na ohledání druhého epicentra exploze skladu č. 12, které probíhá od července loňského roku. V době přerušení pyrotechnici připravují munici k plánovanému ničení, dále policisté společně s hasiči provádí v areálu další činnosti jako terénní úpravy a zpřístupnění lesní komunikace nezbytné pro přístup složek integrovaného záchranného systému do terénu v prostoru nad bývalý sklad č. 12. Náročná práce všech zúčastněných na ohledání místa činu mnohdy probíhá ve značně ztížených podmínkách, na komunikacích je velké množství bahna, přístup je komplikovaný a terén hodně podmáčený.

„Od 1. března předpokládáme nasazení čtyř armádních pyrotechniků a čtyř ženistů Armády České republiky, kteří budou provádět plošný pyrotechnický sběr ve vytipovaných zasažených lokalitách a budou se podílet na výstavbě nové trhací jámy," řekla mluvčí.

„Za příznivého počasí předpokládáme ukončení prací k 31. prosinci 2018, v případě, že nám počasí nebude přát, budou práce pokračovat i v první polovině roku 2019," dodala Lenka Javorková.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA