Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vrběticích začali pracovat pyrotechnici

date_range 18.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu 18. října ráno, třetí den po ničivém výbuchu v areálu muničního skladu poblíž Vrbětic na Zlínsku začali pracovat pyrotechnici.

Během noci z pátku na sobotu se z areálu opět ozval jeden menší výbuch. Nyní pyrotechnici provádějí průzkum pomocí bezpilotních prostředků, tzv. dronů. „V odpoledních hodinách vyrazila kolona složená z policistů a pyrotechniků, hasičského tanku a policejního obrněného vozidla do oblasti, v níž došlo k explozi," uvedla tisková mluvčí policie Monika Kozumplíková.

 foto Policie ČR    další fotky (16)

„Celkově trvala prohlídka terénu asi čtyři hodiny. Pyrotechniky zajímal zejména obsah jednotlivých budov rozmístěných v areálu a rozsah jejich poškození. Během soboty tak prohledali asi jednu třetinu všech skladů. Dostali se asi tři sta metrů od epicentra výbuchu.," uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Větší přiblížení prozatím kvůli stále vysoké teplotě požářiště není možné. U všech zkontrolovaných budov zjistili poškození pouze ze vnější strany, explodovaná munice nepronikla do vnitřních prostorů skladů. V terénu našli velké množství střepin a kráterů z výbušnin.

-red-

Související články s fotografiemi  
U Vrbětic vybuchl muniční sklad     2. den:  Areál znovu monitoroval vrtulník

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA