Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vsetíně začínají oslavy osvobození

date_range 30.Dub, 2015 featured_play_list Aktuality

 

V květnu letošního roku si Česká republika připomeneme 70. výročí ukončení 2. světové války. K oslavám tohoto významného mezníku naší historie se připojí i město Vsetín, které ve spolupráci s domem kultury, Českým svazem bojovníků za svobodu a Spolkem přátel historie připravilo pětidenní program, jenž vyvrcholí v pondělí 4. května, tedy přesně v den, kdy i ve Vsetíně dozněly jedny z posledních výstřelů 2. světové války.

Program Májových oslav ve Vsetíně zahájí stavění máje, které proběhne posledního dubna v odpoledních hodinách na Dolním náměstí za účasti tanečníků souborů Vsacan a Vsacánek.

V pátek 1. května bude na Maštaliskách zahájena výstava Vsetínské povstání. Dopoledne v Panské zahradě bude patřit dětem, programy připravil FC Vsetín a těšit se můžete na Kouzelnou školku s Majdou. V areálu bývalé Zbrojovky proběhne akce „Zbrojovka tenkrát a dnes", v rámci které si budou moci zájemci prohlédnout zde sídlící firmy. Návštěvníci se mohou těšit i na historický autobus, který je proveze po areálu. Odpolední páteční program bude zaměřen sportovně. Na stadionu v Tyršově ulici se uskuteční fotbalová utkání k oslavám 110. výročí založení FC Vsetín.

Na sobotu 2. května je připraven v Panské zahradě program „Osvoboďme Vsetín". Návštěvníci se mohou těšit na bojovou ukázku 70 členů Klubu vojenské historie v dobových uniformách, spojenou s přehlídkou vojenské dobové i současné techniky, včetně tanku a obrněných transportérů nebo výstavu zbraní i s výkladem. Program zpestří koncert dechovky, mažoretky a také Spanilá jízda historických bojových vozidel centrem města.

V neděli 3. května od 16 hodin zahraje v kostele Dolního sboru ČCE ve Vsetíně skupina Spirituál kvintet.

Na pondělí 4. května v rámci programu „Bojovali za Valachy" připravil dům kultury dopolední komponovaný pořad s přímými účastníky osvobozování Vsetína, promítání filmu Kruté jaro 1945 spojené s udělováním Ceny starosty města Vsetína. Májové oslavy ve Vsetíně zakončí od 12 hodin pietní akt na náměstí Svobody.

  Program Májových oslav osvobození ve Vsetíně  

Adéla Kousalová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA