Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vysokém Poli hořela stáj. Škoda přesahuje milion korun

date_range 12.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Střecha stáje v plamenech, foto: Marian Sovadina

S rozsáhlým požárem bojovali hasiči na Valašsku. Celkem sedm jednotek hasičů, a to ze stanice Valašské Klobouky a Zlín a dobrovolné jednotky z Újezdu, Vizovic, Vysokého Pole, Brumova a Valašských Klobouk vyjelo ve středu krátce před sedmou hodinou večerní do obce Vysoké Pole k požáru dřevěné stodoly.

 

„Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil rozsáhlý požár střechy budovy. K likvidaci požáru hasiči nasadili celkem čtyři C proudy hasební vody. Jedná se o stáj, ze které naštěstí majitelé stihli vyvést zvířata bez újmy na zdraví. Požár však zničil budovu a uvnitř pod střechou uskladněné seno,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Stáj je součástí Envicentra, které nabízí i výukové programy pro děti

K požáru vyjel i vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat příčinu vzniku požáru. Po půl deváté večer velitel hasičů redukoval síly a prostředky, na místě zůstaly tři jednotky hasičů. „Hasiči v dýchací technice nyní rozebírají objekt, rozhrabují seno a dohašují skrytá ohniska,“  upřesnila Lucie Javoříková.

 

V době vzniku požáru se v areálu ve vedlejší budově nacházelo 29 dětí. Obec zajistila jejich bezpečný odvoz domů. Žádné z dětí nebylo zraněno.

 

Příčina vzniku požáru dosud nebyla zjištěna. Výše škody byla předběžně stanovena na jeden a půl miliónu korun

 

Místo požáru, foto: Marian Sovadina a HZS

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi