Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Zlíně se poprvé točí vyhlídkové vánoční kolo

date_range 10.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vyhlídkové vánoční kolo ve Zlíně

Předvánoční atmosféru ve Zlíně zpříjemňuje lidem od středy 9. prosince novinka: vyhlídkové vánoční kolo. Tato oblíbená atrakce, která se stala již nedílnou součástí adventních trhů v Brně či Olomouci, doputovala letos do Zlína poprvé a hned v první podvečer si ji přišlo vyzkoušet několik desítek zájemců.

 

Vyhlídkové kolo je umístěno u Obchodního domu Zlín na náměstí Práce a v provozu je denně, prozatím od 10 do 20 hodin, v případě zájmu až do 22 hodin. Zůstane zde umístěno minimálně do začátku nového roku. Provozní doba se může měnit dle vládních nařízení a návštěvnosti.

 

Vyhlídkové kolo s dvěma desítkami kabinek je vysoké zhruba 25 metrů, svezení v něm trvá 3 až 5 minut. Z kabinek v nejvyšším bodě se nabízí výhled nejen na celé náměstí s typickými baťovskými dominantami v čele s „mrakodrapem“ a Obchodním domem, ale je z něj vidět i osvětlené městské ulice, sídliště Jižní Svahy a další vzdálenější části města.

Vyhlídkové vánoční kolo ve Zlíně

Svezení stojí 100 Kč za osobu, děti do výšky 100 cm nebo do 3 let mají vstup zdarma, stejně jako držitelé průkazu ZTP. Provozovatelé v souladu s vládními nařízeními zajistili nutné podmínky, jako je dezinfekce u vstupu nebo technické zajištění rozestupů.

 

Vyhlídkové kolo není jediným zpestřením předvánočního období u Obchodního domu. Sváteční atmosféru navozuje také osvětlení interiérů a venkovních zahrádek, hned vedle kola je umístěn nazdobený vánoční strom, velkým lákadlem pro návštěvníky je také rozsáhlá výstava fotografií Jana Saudka, která byla v Obchodním domě otevřena v závěru minulého týdne.

 

Vzhledem k tomu, že se zatím nekonají tradiční vánoční trhy na hlavním zlínském náměstí Míru, stal se díky tomu všemu Obchodní dům velmi navštěvovaným cílem Zlíňanů. Hojně vyhledávaná je zejména venkovní zahrádka s výdejním „okénkem“ u Baru 1931, která je v souladu s nařízením vlády od středy 9. prosince otevřená opět ve zkrácené otevírací době do 20 hodin.

 

 

Novému nařízení o omezení provozní doby a sortimentu se přizpůsobují i další provozovatelé gastro podniků v Obchodním domě. Pro návštěvníky mají připravenou nabídku kávy, čajů, nealkoholických punčů a bombardina a drobných pochutin s sebou.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA