Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Zlínském kraji řádila silná bouřka. Voda zaplavila obchody i auta

date_range 27.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Voda se v centru Zlína valila všude, reprofoto facebook: Simona Mádrová

Hasiči zasahovali celkem u 76 hlášených událostí. Uskutečněných zásahů je ve skutečnosti ale více, protože hasiči v případě čerpání vody z garáží, sklepů a jiných prostor zasahovali plynule i u dalších nemovitostí v blízkosti hlášených událostí. Z hlediska druhu zásahu převažovalo čerpání vody. Následovalo odstraňování stromů a bláta z komunikací.

 

Nejvíce zásahů bylo hlášeno v okresu Zlín, kde hasiči vyjeli k 64 případům. „Zvláště v době od 18:00 do 19:00 to přímo ve Zlíně vypadalo, jako kdyby se otevřely všechny zdroje vody. Na ulici Dlouhá došlo k zatopení podjezdu pod železniční tratí a uvázlo zde jedno osobní vozidlo, které hasiči vyprostili,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Utopený automobil ve Zlíně, foto: HZS

Voda se dostala i do podzemních garáží nákupního centra v místní části Prštné, dále došlo k vniknutí vody do zrekonstruovaného objektu obchodního domu PRIOR na náměstí Práce. „K situaci došlo během několika málo minut, kdy nahromaděná voda zatekla částečně i do prostor Obchodního domu. Zatečením byla postižena primárně jedna obchodní jednotka. V Obchodním domě Zlín došlo k okamžité reakci ze strany správy domu i prodávajících a postižený provoz se dle možností v dané chvíli ihned uzavřel, zaměstnancům ani návštěvníkům nehrozilo žádné přímé nebezpečí,“ řekl Radovan Pilich, jednatel společnosti PRIOR Zlín, která je majitelem budovy. Veškeré provozy jsou k dnešnímu dni standardně otevřené pro zákazníky, vyjma Knihkupectví Dobrovský, kde dochází k mapování a likvidaci škod.

 

K vniknutí vody došlo i do prostor restaurace na ulici Zarámi, vniknutí vody do sklepů na ulici Antonínova, třída Tomáše Bati, Podvesná IV, Skalka III, Fabiánka II. „K jednom případě profesionální hasiči ze Zlína vyjeli k odstranění stromu rozštíplého bleskem na ulici Růmy. V odstranění stromu jim bránil osobní automobil. Od majitele automobilu se dozvěděli, že blesk nepoškodil jen strom, ale i jeho osobní automobil, který je tak nepojízdný. Hasiči tak pouze nebezpečné místo označili páskou,“ doplnil Žemlička.

 

Hasiči v okresu Kroměříž vyjeli celkem v 8 případech. V okresu Uherské Hradiště a Vsetín byly nahlášeny v každém okresu pouze 2 události. Přes noc hasiči vyjeli pouze k 5 událostem. Jeden výjezd k odstranění stromu byl ve Vsetíně. Čtyři výjezdy související s odstraněním stromů, uvolňování koryta potoka a čerpaním vody ze sklepa byly ve Zlíně a okolí.

 

V souvislosti s odstraňováním následků včerejší bouřky není zaznamenáno zranění osob.

 

Foto: HZS

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA