Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vedení města jednalo s valašskoklobouckým děkanem

date_range 14.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Setkání ke vzájemné spolupráci, zleva starosta Josef Bělaška, děkan P. Pavel Macura a místostarosta Jaroslav Baloušek

Starosta Josef Bělaška a místostarosta Jaroslav Baloušek na kloboucké radnici přivítali děkana Římskokatolické farnosti Valašské Klobouky P. Pavla Macuru. Při společném setkání si nastínili obrysy vzájemné spolupráce a hovořili také o koordinaci významných akcí, o potřebných opravách a dalších investičních výhledech. Už na jaře například vedle smuteční síně začne růst odstavné parkoviště a související stavba může dočasně působit rušivě pro chod farnosti nebo průběh smutečních obřadů na místním hřbitově.

 

„Římskokatolická farnost je pro město velmi důležitým partnerem, a proto chceme navázat na dosavadní úzkou spolupráci a nadále postupovat v řadě otázek jednotně a informovat se o svých plánech. Nejen že jsme s panem děkanem vzpomenuli organizaci velkých farních akcí a událostí, kde může město podat pomocnou ruku, ale zmínili jsme například i možnost oprav klobouckého kostela či záměr fary vystavět ve svém areálu víceúčelové hřiště,“ přiblížil Josef Bělaška, starosta města Valašské Klobouky.

 

„Pana děkana jsme informovali o studii revitalizace Zákostelí, která aktuálně vzniká s cílem dopřát kostelu kultivované okolí bez zbytečného obležení zaparkovaných aut. Dále jsme projednali harmonogram výstavby odlehčovacího parkoviště u smuteční síně a požádali farnost i farníky o trpělivost s omezeními, která stavba může přinést,“ sdělil starosta a vyjádřil přání setkávat se v tomto formátu nad společnými tématy pravidelně.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA