Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Velikonoční kontroly řidiče opět neminou

date_range 29.Bře, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Stejně jako každý rok, tak i letos se během velikonočních svátků policisté Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zapojí do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. Ta je vyhlášena mimo jiné ve snaze preventivně ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit tak vývoj dopravní nehodovosti na silnicích Zlínského kraje.

„Policejní hlídky se obecně zaměří na dodržování silničních pravidel s důrazem na odhalování řidičů pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Kontrolovat ovšem policisté budou i jiné nešvary, jako překročení nejvyšší povolené rychlosti, nepoužití bezpečnostních pásů, apod….," uvedl nprap. Petr Jaroš.

 Ilustrační foto PČR

„V loňském roce se během prodlouženého velikonočního víkendu na území Zlínského kraje stalo 35 dopravních nehod, při kterých nikdo nezemřel, jedna osoba utrpěla těžké zranění a 16 osob se zranilo lehce. V případě 7 nehod byla u některého z účastníků zjištěna přítomnost alkoholu v dechu," dodal Petr Jaroš.

Policisté se kromě bezpečnosti na silnicích samozřejmě zaměří i na dohled nad veřejným pořádkem a bezpečnost v ulicích při různých kulturních či církevních akcích.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA