Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Velikonoční Prostřeno! Tento týden i z Valašska

date_range 15.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Těšte se na tradiční i moderní velikonoční recepty, lidové zvyky, rodinné obyčeje i velikonoční výzdobu. Také úkol týdne souvisí se svátky jara (a myslí na naše zdraví): soutěžící by měli připravit nějaký jarní velikonoční detox.

 

Kdo to na Moravě, Valašsku a Vysočině vyhraje? Bude to jeden šťastlivec, nebo se bude výhra dělit?

 

První hostitelka návštěvu přivítá v pondělí ve valašském kroji, na uvítanou hosté dostanou chléb a sůl. Ludmila je z Kunovic u Valašského Meziříčí. Připraví valašskou kyselicu nebo zvěřinové závitky. Jako dezert bude „oližprst“ a hosté brzy pochopí, proč se tak jmenuje.

 

V úterý hosty k sobě domů pozve trojnásobná maminka Maruška ze Študlova, která pracovala jako prodavačka, servírka, koordinátorka a chůva. Druhá hostitelka má ráda andělíčky. Ale když se rozbijí, nemá s nimi slitování – jednoho hosté najdou dokonce v krbu! Maruščino menu bude zčásti velikonoční – nádivka, vývar z kohouta, ale také plánuje hovězí líčka. A u nich se Maruška pěkně zapotí. Zachrání ji její andělíčci? S omáčkou bude muset hodně improvizovat. I zábava bude tradiční, bude se zpívat. Prostě velikonoční pohoda…

Prostřeno se natáčelo i ve Študlově, reprofoto: TV Prima

Pro Marii jsou Velikonoce signálem, že konečně přichází jaro. Většinou si tento okamžik užívá venku s přípravou první výzdoby a sázením květin. Rodiče ji vedli k tomu, že křesťané si připomínají zradu, ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista.

 

Pořad se vysílá od pondělí do pátku od 17.50 na Primě. Na díl odvysílaný v úterý se můžete podívat ZDE.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi