Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Velvyslanec USA navštívil Hostětín

date_range 22.Dub, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Velvyslanec USA, Andrew H. Schapiro, dnes v Hostětíně spolu s Ekologickým institutem Veronica oslavil Den Země. Prohlédl si ekologické projekty, zapsal se do pamětní knihy obce a ocenil přínosy hostětínských aktivit pro ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj.

Po prohlídce Hostětína neskrýval velvyslanec radost z toho, co viděl. „Místní příklad ukazuje, že ekologie nejde proti ekonomickým zájmům, obě věci jdou naopak ruku v ruce," upozornil Schapiro. „V Hostětíně šetří energii, zaměstnávají některé místní lidi, využívají místní produkty," podotkl.

Velvyslanec si pochutnává na místním moštu

Zároveň prohlásil, že i při návštěvě Hostětína si uvědomil, jak obrovsky se Česká republika změnila od doby, kdy ji v osmdesátých letech navštívil poprvé. „To je tak nebetyčný rozdíl, že jsem ani nepředpokládal, že je něco takového možné. Vy jste se dostali do 1. ligy v Evropě a když vidím i tyto projekty tady v Hostětíně, tak si říkám, že to je úžasný pokrok," sdělil velvyslanec.

Při návštěvě moštárny se velvyslanec přiznal, že se doma pod vlivem manželky začínají stravovat zdravě. „V minulosti jsme se tímto moc nezabývali, ale manželka mě nedávno přesvědčila, že tudy cesta nevede a musíme se stravovat zdravě. Po ochutnání hostětínského biomoštu se tak určitě cítím zdravěji," říkal velvyslanec s úsměvem a dodal, že do návštěvy moštárny ještě nikdy neviděl a nechutnal hned sedm druhů biomoštu.

Na oslavu Dne Země si připil hostětínským biomoštem se žáky ze Základní školy Vlčnov, kteří přijeli na výukové programy o přírodní zahradě a o tradičních řemeslech. Sledoval tak v praxi ukázku ekologického vzdělávání naší nejmladší generace.

Podobně jako velvyslanec Schapiro ocenil aktivity v Hostětíně i princ Charles, od jehož návštěvy v obci právě uplynulo 5 let.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA