Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vendula Machalová zlatá na Olympiádě v českém jazyce

date_range 10.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Krajské kolo 45. ročníku Olympiády v českém jazyce ve II. kategorii vyzvedlo studentku Gymnázia Valašské Klobouky Vendulu Machalovou z 2. B na nejvyšší zlatou příčku. Obhájila tak prvenství z okresního kola.

 

Soutěž se konala 4. dubna 2019 ve Zlíně. Celkem se potýkalo se záludnostmi češtiny 11 studentů, kteří se umístili v okresních kolech na stupních vítězů.

 

V mluvnickém zadání soutěžící řeší slovotvorné, fonologické, syntaktické a další úlohy. Mohou získat maximálně 30 bodů. Ve stylistické oblasti zpracovávají slohový úkol na dané téma, kdy nejlepší práce mohou být hodnoceny maximálně 20 body.

 

Vendula se porvala s náročnými zadáními a v mluvnické části získala 24 body, v stylistické pak 19 bodů, dohromady nasbírala 43 bodů a stala se absolutní vítězkou Zlínského kraje. „Postupuje do celostátní soutěže, která se uskuteční v gesci NIVD MŠMT červnu 2019. Vendule blahopřejeme k 1. místu, děkujeme za reprezentaci školy a v celostátním kole držíme pěsti,“ dodala statutární zástupkyně klobouckého gymnázia Soňa Zabloudilová.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi