Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Veřejná sbírka pro manželku a děti Ondřeje Bučka

date_range 05.Úno, 2021 featured_play_list Aktuality

Tragická událost se stala v sobotu 5. prosince 2020, tedy v den, kdy se děti těší na mikulášskou nadílku. Třiatřicetiletý Ondřej Buček z Valašských Klobouk tehdy odešel za pracovními povinnostmi z domova a už se nevrátil. O několik hodin později jej vrtulník transportoval do popáleninového centra v sousedním Jihomoravském kraji s vážnými zraněními, která utrpěl při požáru chaty v nedaleké Nedašově Lhotě a kterým pouhý den před Vánocemi podlehl.

 

Zpráva o rodinné tragédii zdravotní sestřičky Martiny se záhy rozletěla i po Vsetínské nemocnici a okamžitě se také zvedla vlna solidarity. „Přemýšleli jsme, jak bychom mladé rodině mohli pomoci. Martina u nás pracuje řadu let, má skvělý přístup k pacientům a je vždy ochotná a vstřícná. Tragédie, která rodinu potkala těsně před Vánoci, nás všechny zasáhla,“ uvedla Věra Prousková, ředitelka Vsetínské nemocnice.

 

Její slova potvrzují i zdravotníci na Oddělení následné péče Vsetínské nemocnice, kde sestřička Martina pracuje. „Jen těžko nacházíme slova, byla to nečekaná a nesmírně smutná zpráva. Téměř každá sestra u nás je zároveň matkou, umíme se vcítit do situace, kdy se rodina najednou ocitne bez otce. Neustále se o tom bavíme, pořád na Martinku a na její děti, myslíme a jsme s ní alespoň přes telefon v neustálém kontaktu,“ popsala Adriana Šimková, vrchní sestra oddělení s tím, že lhostejní nezůstávají ani kolegové z dalších oddělení nemocnice a o osud mladé rodiny se zajímají. „Vážíme si toho, že je vedení nemocnice ochotné a vstřícné a že se díky tomu podařilo zorganizovat veřejnou sbírku. Věříme, že se najde dost lidí ochotných pomoci. Martinu máme rádi, vždycky si všímala potřeb pacientů, zvládala péči o čtyři děti a ještě i dálkově studovala. Všechno zvládala úžasně, chceme ji podpořit a těšíme se, až se k nám bude moci vrátit,“ doplnila vrchní sestra.

 

Martina Bučková je nyní doma s nejmladším synem Ondráškem, kterému je dva a půl roku, pečuje také o sedmiletou Martinku a desetiletá dvojčata Elišku a Vojtíška. Před prosincovou tragédií byl v domácnosti právě její manžel a ona sama tak mohla pomáhat v nemocnici, kde během pandemie koronaviru byl potřebný každý zdravotník. „Plánovali jsme rekonstrukci dětských pokojíčků. V tuto chvíli půjdou ale peníze hlavně na splátky hypotéky. Snad se tak alespoň nebudeme muset bát o střechu nad hlavou,“ uvedla třicetiletá maminka, která bude podle svých slov vděčná za každou částku, kterou lidé do sbírky pošlou.

 

Sbírka byla zahájena 4. února a končí 30. července 2021. „Věřím, že její příběh osloví nejen zaměstnance nemocnice, ale i širokou veřejnost. Je pravdou, že Martina bude potřebovat velkou finanční podporu, aby zvládla zajistit všechny potřeby svých čtyř malých dětí. Chci, aby věděla, že s naší pomocí může počítat,“ dodala ředitelka nemocnice Věra Prousková. Každý, kdo by chtěl Martině, Elišce, Vojtíškovi, Martince a Ondráškovi pomoci, tak může učinit zasláním libovolné částky do oficiální veřejné sbírky na účet 1387907823/2700.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA