Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Veselé vánoční hody nahradí benefiční vánoční koncerty

date_range 14.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv kapely Fleret

Tradiční vánoční jarmark s kulturním programem na Náměstí Svobody ve Vsetíně se letos vlivem nepříznivé epidemické situace neuskuteční. Zrušený kulturní program, vánoční trhy i Dětské vánoční městečko se aspoň částečně pokusí vynahradit dva vánoční koncerty, které se budou konat v budově Domu kultury Vsetín 20. a 21. prosince. V pondělí 20. prosince ve velkém sále vystoupí kapela Fleret, následující den zahraje Vojta Nedvěd se skupinou Tie Break.

 

„Veselé vánoční hody, které neodmyslitelně patří ke vsetínskému adventnímu a vánočnímu období, jsme byli z důvodu mimořádných protiepidemických opatření nuceni zrušit. Tím pádem není možné uskutečnit ani připravený kulturní program, ani jarmark s benefičním Dětským vánočním městečkem,“ vysvětlil starosta města Jiří Růžička. Kulturní program byl odložen již minulý rok, letošní situace bohužel setkávání na vánočních trzích opět nepřeje. Uskutečnit se tak nemůže ani živý betlém či vánoční videomapping.

Vojta Nedvěd se skupinou Tie Break. Foto: archiv Vojty Nedvěda

Přestože se Veselé vánoční hody, tak jak je známe, nekonají, připravuje se náhrada v podobě vánočních koncertů. „Dva vánoční koncerty se budou konat ve velkém sále Domu kultury za dodržení platných protiepidemických pravidel – tedy prokázání bezinfekčnosti a dodržení omezeného počtu diváků,“ uvedla jednatelka Domu kultury Vsetín Petra Vaňková.

 

Připravované koncerty kapely Fleret a Vojty Nedvěda se budou přenášet také on-line na facebookovém profilu Domu kultury Vsetín a jejich součástí bude i vánoční benefice. „Plánujeme koncerty přenášet na internetu tak, aby se dostaly ke všem zájemcům doslova ‚z kulturáku do obyváku‘. Vstup na koncerty bude zdarma, návštěvníci i diváci u obrazovek však budou mít možnost přispět v rámci benefičního projektu Dětské vánoční městečko. Dobrovolný příspěvek poputuje do rodiny, kterou organizátoři Dětského vánočního městečka vybrali. Letos to bude pro dvanáctiletou Viktorku Malinovou, která trpí vzácným onemocněním Rettův syndrom,“ doplnila Petra Vaňková.

 

Avizované koncerty jsou momentálně ve fázi příprav, jejich praktická organizace bude záviset na aktuální epidemické situaci.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA