Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V pondělí budou distribuovány zdravotníkům ve Vsetíně respirátory

date_range 13.Bře, 2020 featured_play_list
arrow_drop_up Video spustíte níže

V souvislosti se včerejším vládním vyhlášením nouzového stavu kvůli výskytu koronaviru na území České republiky zasedl v pátek 13. března ráno na vsetínské radnici krizový štáb.

 

Jeho předseda, starosta Jiří Růžička, mimo jiné sdělil informaci z Krajského úřadu, že během pondělí budou distribuovány do nemocnice a ambulantním zdravotníkům ve Vsetíně respirátory a roušky. Ti budou předem osloveni a dostaví se pro pomůcky na vyhrazené místo na městském úřadě na Svárově.

 

„Zabývali jsme se také problematikou mateřských škol, ty zatím město jako zřizovatel nehodlá zavírat. Na naše doporučení vyzvaly ředitelky školek rodiče, kteří čerpají mateřskou nebo rodičovskou dovolenou, aby zvážili pobyt dětí v předškolních zařízeních. Jejich počty jsou tedy momentálně nižší,“ vysvětlil starosta a dodal: „Řešíme také, zda by město mohlo zorganizovat hlídání školáků, jejichž rodiče pracují ve zdravotnictví a jiných krizových oborech. Tito zaměstnanci by tak mohli nastoupit zpět do práce.“ 

 

Další jednání krizového štábu proběhne dle potřeby, dle zákona nejpozději za 30 dní, kdy by měl nouzový stav vyhlášený vládou skončit.

 

Video:

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi