Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Valašských Kloboukách se setkala platforma ZLINNOVATION

date_range 24.Kvě, 2023 featured_play_list
arrow_drop_up Video spustíte níže

Ve čtvrtek 11. května 2023 proběhlo další setkání inovační platformy ZLINNOVATION. Do Valašských Klobouk a nového podnikatelského inkubátoru Dům na rohu členy platformy pozval jeden ze zakládajících členů – Valašskokloboucké podnikatelské centrum.

 

 

Všehny služby na jednom místě. To je platforma ZLINNOVATION, která nabízí téměř 90 služeb. Ty dokáží podpořit vznik, rozvoj a podporu podnikání a také inovací pro začínající podnikatele, startupy, podnikavé studenty, ale i zavedené firmy ze Zlínského kraje.

 

„Vznik platformy iniciovalo Technologické inovační centrum díky projektu Smart akcelerátor Zlínského kraje. Členské subjekty a organizace využívají platformu interně pro vzájemné sdílení informací, dat a spoluprací. Společně se prezentují pod jedním brandem. Navenek směrem ke klientům pak ZLINNOVATION funguje jako místo, které nabízí všechny služby pod jednou značkou, na jednom místě a klient má tak snadným přístup k informacím,“ říká Martina Běťáková, RIS3 ambasadorka Technologického inovačního centra.

 

Rozvoj strategických inovačních projektů a prostředí je podporován Zlínským krajem dlouhodobě.

 

„Podpora inovací a podnikání je důležitou součástí našeho kraje. Jsme kraj, který potřebuje své území rozvíjet, inovovat a pouštět se do aktivit, které přitahují pozornost zbytku republiky. Tím je také ZLINNOVATION, což je síť subjektů, která inovačním procesům napomáhá. Služby ZLINNOVATION využívají prioritně začínající podnikatelé, startupy a firmy z našeho území. Členové této platformy spolupracují také s obcemi, městy, školami a jsou aktivními partnery v území. Zlínský kraj je také jedním z členů a činnost této platformy podporuje,“ dodává Lubomír Traub, náměstek hejtmana pro strategický rozvoj, územní plánování, dotace a cestovní ruch Zlínského kraje.

 

Petr Kozel, ředitel Valašskoklobouckého podnikatelského centra, vidí jednoznačné přínosy spolupráce v rámci ZLINNOVATION a říká: „Valašské Klobouky jsou členem platformy od začátku. Spolupráce mezi členy a subjekty, předávání kontaktů, zkušeností, či plánování společných akcí je pro nás samozřejmostí, protože spolu jsme mnohem silnější. Vnímají to i podnikatelé z regionu, pro které je dobrou adresou být zasídlení v rámci inovační infrastruktury města Valašské Klobouky. Důležitý je tu právě ten branding, proto Klobucký podnikatelský inkubátor oceňuje i produkty, které tak jako inovační platforma ZLINNOVATION přispívají ke společné prezentaci kraje. Dalším příkladem je také marketingová kampaň LIVE IN ZLIN, představující benefity života, studia a podnikání ve Zlínském kraji, která vznikla díky Technologickému inovačnímu centru a Zlínskému kraji v loňském roce. Mimo jiné i díky tomuto společnému úsilí se nám ve Valašských Kloboukách daří mít plně zasídlené oba podnikatelské inkubátory. “

 

Platforma ZLINNOVATION tento rok navštíví další místa regionu. „Jednotliví členové platformy jsou ze všech koutů našeho kraje, přišlo nám tak logické vyrazit na ZLINNOVATION tour a poznat prostředí, odkud daný člen své aktivity realizuje. Proto po Valašských Kloboukách další setkání proběhnou v Kunovicích a Holešově,“ doplňuje Martina Běťáková.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA