Víkend bude patřit hasičským soutěžím

date_range 02.Čvc, 2015 featured_play_list Aktuality

V sobotu 4.7. proběhne ve Štítné nad Vláří na fotbalovém hřišti druhé kolo JLNS. Soutěž v požárním útoku na 2B odstartuje domácí tým ve 21:45. Startovní listina, ve které je nyní přihlášeno 55 družstev v kategoriích muži a ženy, slibuje podívanou až do pozdních noční hodin.

Po úvodním kole v Loučce se vedení v kategorii mužů ujala Mladcová, která časem 15,68 s (20 bodů) obsadila 1. místo. Za nimi následovali Vrbětice s časem 15,80 s (17 bodů) a Velký Ořechov C 16,00 s (15 bodů). Na dalších pozicích byli již časové rozdíly minimální a body byli rozděleny následovně: 4. místo 16,21 s Mirošov (13 b), 5. místo 16,52 s Bratřejov (11 b), 6. místo 16,55 s Tečovice (10 b), 7. místo 16,62s Podhradní Lhota (9 b), 8. místo 16,67 s Štítná n. Vláří (8 b), 9. místo 17,12 s Francova Lhota (7b) a první desítku uzavřely Drnovice časem 17,15 s (6b).

Ilustrační foto – Noční hasičská soutěž ve Štítné nad Vláří 2014 (foto Ondřej Miklas)       další fotky

U žen nejlépe zaútočily děvčata z Rymic. Svým výkonem časem 18,19 s (10 bodů) nejen ovládly Noční hašení v Loučce, ale také stanovili nový rekord JLNS i rekord trati a obdržely prémii 3000 Kč. Druhé v pořadí skončily loňské vítězky JLNS 2014, cérky z Nedašovy Lhoty. Těm se také podařilo překonat ligový rekord (18,83 s) a svým výkonem za 18,76 s získaly 2. místo (8 bodů). Na 3. místě se s časem 19,02 s umístili ženy z Bratřejova (6 bodů). Do první pětky se ještě probojovaly ženy z Vysokého Pole 19,56 s (5 b) a Lačnovjanky s časem 20,41s (4 b).

Tento víkend se v blízkém okolí také konají další kola Zlínské ligy požárního sportu a to v sobotu 4.7. od 12:00 v hasičském areálu ve Vrběticích a v neděli 5.7. od 13:00 v Nevšové, kde následuje afterpárty v podání Sound Machine. Zavítat můžete také na pohárové soutěže probíhající v neděli od 11:00 v Senince a od 14:00 ve Študlově.