Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Víkend v Horní Lidči patřil fašankovému veselí

date_range 23.Úno, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Fašanky v Horní Lidči. Foto: Petra Mušínská

Rozverné, nevšední a výjimečné…tak by se daly charakterizovat fašanky v Horní Lidči.

 

Již po dvanácté se letos členové Motoklubu Horní Lideč a místních dobrovolníků nadšeně pustili do příprav tradiční oslavy masopustu – fašanek.

 

Za tu dobu už mohli Lidčané vidět v jejich podání desítky různých masek a maškar, které často reflektují aktuální a palčivá témata v zemi. Nikdy však nechybí tradiční masky, mezi které patří ženich s nevěstou, cikán a cikánka a jednoznačně medvěd.

 

Každoročně se pak místní mohou těšit na nějakou raritu. Ať už to byl motorový kůň, který se v nadcházejících letech dočkal alegorického vozu, motorový vláček nebo kolotoč. V letošním roce to byl excelentní pojízdný motobar, ve kterém se unavení účastníci mohli občerstvit, případně odvézt.

Fašanky v Horní Lidči. Foto: Petra Mušínská. Celá fotogalerie ZDE

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na přípravě fašanek podíleli…nevím, kde jinde se dokáže sejít taková parta dobře naladěných bláznů a nadšenců! Díky také Kotárance, která nás roky doprovází a všem Lidčanům za milé přijetí a pohoštění, moc si toho vážíme,“ dodává hlavní organizátor akce Josef Slánský mladší.

 

Celodenní fašankový rej bývá ukončen obřadným „pochováním basy“. Při něm všichni zúčastnění  basu řádně oplakali a rozloučili se s ní na dlouhých čtyřicet dní. Nastává totiž období půstu, kdy na zábavu, pití a hodování lze jen vzpomínat.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA