Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Víkendové rozmary počasí zaměstnaly hasiče

date_range 31.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up V Novém Hrozenkově se srazil osobní automobil s autobusem. Foto: HZS

Sněžení, námraza a silný vítr. Se všemi těmito nástrahami počasí se museli o víkendu vypořádat obyvatelé Zlínského kraje a především hasiči, kteří zasahovali u více jak 100 událostí.

 

V sobotu ráno to na našich silnicích vlivem předchozího sněžení a nízkých teplot na našich silnicích klouzalo. Na konci obce Nový Hrozenkov ve směru na Karlovice se v sobotu před osmou hodinou ranní srazil osobní automobil s autobusem.

 

Dopravní nehoda v Novém Hrozenkově

 

„V autobusu v době srážky jelo 7 cestujících. Nikdo z nich nebyl zraněn. V osobním automobilu byla zraněná jedna osoba, kterou sanitka Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje odvezla do nemocnice. Provedli jsme protipožární opatření,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Majitelé vozidel si zajistili odtah.

 

Silný vítr ve Zlínském kraji hlavně vyvracel stromy i poškodil střechy

 

V neděli vyjely jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů celkem k 111 událostem, souvisejících s odstraňováním následků silného větru na území celého Zlínského kraje.

Spadlý strom v Pozlovicích. Foto: HZS

Výjezdy podle okresů:

Vsetín – celkově 15 výjezdů, z toho 1 výjezd souvisel s poškozením střechy a 2 se spadlým stromem na železniční trať.

Zlín – celkově 38 výjezdů, z toho 6 výjezdů souviselo s poškozením střech a 2 s poškozením elektrického vedení.

Uherské Hradiště – celkově 18 výjezdů, z toho 4 výjezdy souvisely s poškozením střech a 2 s poškozením elektrického vedení.

Kroměříž – celkově 40 výjezdů, z toho 14 výjezdů souviselo s poškozením střech, 1 s poškozenou tabulí návěstidla na 261 kilometru dálnice D1 a 1 s poškozeným elektrickým vedením.

 

 

„V případě poškození střech jsme provedli provizorní opravu v případě, kde to dovolily podmínky. K problémům s elektrickým nadzemním vedením jsme spolupracovali s pohotovostní službou provozovatele sítě. V případě stromů spadlých na železniční trať bylo postupováno tak, aby zpoždění vlaků bylo co nejmenší,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

K zranění osob naštestí nedošlo.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA