Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vincúch připravil prodejní výstavu

date_range 29.Úno, 2012 featured_play_list Aktuality
 
 
Požár v areálu ZO ČSOP Kosenka ve Valašských Kloboukách mají mnozí z nás stále ještě v živé paměti. Ohnivé neštěstí se událo začátkem prosince loňského roku a podlehlo mu jak hospodářské stavení, tak i vybavení, které v něm bylo uskladněno na Valašský mikulášský jarmek. Hašením však bylo poškozeno i organizační centrum v přilehlé budově, takže se Kosenka musela vyrovnávat s velkými škodami. Ihned se zvedla vlna solidarity a pomoci a tyto snahy z mnoha stran stále trvají. Se zajímavým nápadem teď přišlo Sdružení valašskoklobouckých výtvarníků Vincúch, které chce Kosence pomoci prostřednictvím prodejní výstavy výtvarných děl zdejších umělců. 
 

Sdružení valašskoklobouckých výtvarníků Vincúch chystá výstavu pro Kosenku

 
„Smutná zpráva o požáru na Kosence zasáhla i místní výtvarníky ze sdružení Vincúch, kteří se rozhodli pomoci spřátelenému občanskému sdružení uspořádáním prodejní výstavy. Ta se uskuteční v Městském muzeu ve Valašských Kloboukách od 2. do 8. března. V pátek 2. března zveme na slavnostní vernisáž, která bude zahájena v 18 hodin a doprovodí ji Pěvecký sbor Gymnázia Valašské Klobouky," sdělil předseda sdružení Vincúch Jiří Ročák. „Umělci vystaví obrazy, keramiku, dřevořezby, reliéfy, fotografie, batiky, kresby a další díla, která budou označena kupní cenou. Zájemci si budou moci dílo odkoupit a vyzvednou si ho po skončení expozice. Výtěžek z prodeje pak výtvarníci společně předají Kosence," dodal Ročák.

Návštěvníci výstavy, kteří budou mít zájem o zakoupení výtvarného díla, budou moci vybírat z prací Zdeňka Matyáše, Zdeňka Mikesky, Oldřicha Unara, Josefa Jeřábka, Jiřího Ročáka, Jaroslava Jeřábka, Tomáše Kačora, Šárky Klimkové, Miroslava Zvonka, Martina Cigánka, Zdeňka Zvonka a dalších.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA