Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Víte, co je to poeziomat? Po vzoru Paříže takový mají i ve Slavičíně

date_range 28.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Poeziomat ve Slavičíně

Úprava prostranství kolem letního kina v Zámeckém parku ve Slavičíně je završena. Novou promítací budovu doplnil neobvyklý přístroj zvaný poeziomat, který vám řekne básně Jiřího Wolkera.

 

Podobné zařízení zatím najdete hlavně ve větších zahraničních městech, například v New Yorku, Paříži či Bruselu. Ve Zlínském kraji je Slavičín první, v rámci celé země následuje například Opavu a Olomouc. Poeziomat nabízí dvacet básní Jiřího Wolkera, které namluvili členové místního divadelního spolku SemTamFór.

 

Slavnostní spuštění poeziomatu plánuje město na tuto neděli 30. května v 15 hodin. „Věřím, že za tvorbou tohoto známého básníka k nám budou jezdit jak školní výlety, tak i kultury chtiví turisté. Osobně jsem pyšný na to, jak dříve zanedbané místo prohlédlo,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

Poeziomat je umístěn u nové promítací budovy letního kina. Na fotografii je pro porovnání i stará promítací budova

Město již v minulosti investovalo do lepšího ozvučení letní scény, kde se každý rok promítají filmy pod širým nebem. Zmizela také zchátralá nepoužívaná brána a celý areál byl více otevřen pohledům. Zámecký park je také místem konání mnoha kulturních akcí, které poeziomat vkusně doplní. Celá letní scéna je nově také přístupná bezbariérově. Celý projekt finančně podpořilo dotací Ministerstvo pro místní rozvoj.

 

Jiří Wolker je básník, který se dožil pouhých 24 let a do Slavičína jezdil za potomky rodiny Wichterlů, která vlastnila zámek dominující parku. I tato budova se dočkala velkorysé rekonstrukce od soukromého podnikatele a zchátralý areál letního kina okolí zámku hyzdil. Město Slavičín letos plánuje zrekonstruovat i staré dětské hřiště, které se v parku nachází. Rekonstrukce se uskuteční po prázdninách.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA