Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vítězná studie možné podoby Domu na rohu

date_range 24.Čvn, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Zastupitelstvo města Valašské Klobouky na svém červnovém zasedání zvolilo pro obnovu Domu na rohu architektonické studio Jan Hanousek Architekti, s. r. o., které v soutěži předložilo vítěznou studii možné budoucí podoby objektu. Chátrající stavba na nároží ulic 2. května a Československé armády by se podle ní měla proměnit v inspirativní podnikatelské prostředí s kavárnou a bistrem, kancelářemi pro inovativní firmy i multifunkčním prostorem s terasou pro veřejnost. Práce na projektu a zajištění jeho financování tedy pokračují dalším krokem.

 Vítězná studie možné budoucí podoby objektu

„Zastupitelstvo města potvrdilo výsledek architektonické soutěže a souhlasilo s dalším postupem přípravy projektu a žádosti o dotaci z Ministerstva průmyslu a obchodu. Jelikož ale od zastupitelů zazněly obavy z nejistého statického stavu objektu, zapracovali jsme také podmínku, že projektová příprava započne právě posouzením aktuální kondice objektu. V případě, že by se ukázal stav jako nevhodný či vyžadující nárůst rozpočtu o nepřiměřeně zvýšené náklady, od záměru bychom ustoupili," sdělila starostka Eliška Olšáková. „Pokud by však snahy byly úspěšné a projekt by vyšel, mohlo by se naše město pyšnit funkčním a atraktivním nárožím, v němž by nabídlo moderní prostory pro podnikatele i návštěvníky," podotkla.

Dům je dnes v soukromém vlastnictví a jeho cena je odhadována na zhruba 7 milionů korun, náklady na regeneraci se podle předpokladů pohybují okolo 30 milionů korun. Areál je již zapsán do národního seznamu brownfieldů, které jsou způsobilé k čerpání dotace na obnovu. Žádost do národního programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů se bude podávat v srpnu.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA