Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vítězný projekt „Špuntov“ spojuje lidi v obci

date_range 30.Led, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Zlínský kraj se může pochlubit obcí Francova Lhota, respektive tím, že její obyvatelé byli v pondělí 28. 1. oceněni vítězstvím v soutěži „O nejlepší proměnu veřejného prostranství", pořádané v rámci programu „Místo kde žijeme". Důvodem je fakt, že lidé v obci dokáží spolupracovat a bavit se, třeba i přes rozdílné názory.

 V obci je několik aktivních neziskových organizací a spolků a díky činorodým představitelům obce se zde uskutečnil projekt, který místní lidi ještě více spojil. Obec získala grant ve výši 310 000 Kč a za něj si místní v roce 2012 sami vybudovali odpočinkovou zónu a netradiční dětské hřiště u kulturního domu. V průběhu realizace se pro projekt pod původním názvem „Oáza klidu" vžilo nové jméno „Špuntov".

 Původní stav u kulturního domu (foto archiv obce)

„Projekt sám nás obohatil o krásné prostranství, nová přátelství, ale především o mnoho zážitků a zkušeností. Lidé dnes přicházejí a ptají se, když už bude zase nějaká brigáda," říká k tomu Kateřina Trochtová, starostka Francovy Lhoty.

 „Špuntov" ve Francově Lhotě (foto archiv obce)

Lidé se sešli na dvou brigádách. V prvním případě přišlo 45 a ve druhém dokonce 60 obyvatel obce, kteří upravili terén, vyráběli herní prvky a vysázeli keře Tím to ovšem nekončí. Chystají se další práce, jako je založení trávníku a vysázení květinových záhonů či vybudování „broukoviště".

„Ve Francově Lhotě nezahálíme ani v zimě. V kulturním domě, který stojí uprostřed upravené plochy, je teď v plném proudu plesová sezóna. Chystáme se na rekonstrukci rodného domu kardinála Trochty, významného místního rodáka, zakladatele Salesiánského ústavu v Kobylisích. Vznikne zde muzeum a komunitní centrum," upozorňuje kardinálova jmenovkyně, starostka Trochtová.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA