Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vítězové prožijí den s první republikou

date_range 22.Říj, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Masarykovské téma rezonuje v tomto období nejen v naší republice, ale také v našich školách. Město Valašské Klobouky pro zdejší školy vyhlásilo výtvarnou a literární soutěž s cílem zvýšit povědomí o jubileu Československa i postavě prezidenta Masaryka. Žáci v ní měli zachytit, jak se podle nich do valašskoklobouckých dějin otiskla stopa prvního prezidenta. Vítězové se ve čtvrtek 18. října sešli v kině Svět, aby převzali svá ocenění. Po vyhlášení byli spolu s dalšími diváky pozváni na projekci premiéry českého snímku Hovory s TGM.

 Výtvarná a literární soutěž s cílem zvýšit povědomí o jubileu Československa         fotogalerie

„Blahopřejeme mladým výtvarníkům i literátům a věříme, že oni i jejich spolužáci se prostřednictvím soutěže dozvěděli o osobnosti Tomáše Garrigua Masaryka něco nového. Mnohé třídy se inspirovaly na výstavách k vazbě prvního prezidenta na Valašské Klobouky nebo k 90. výročí železnice, řada žáků se s rodinami přímo zúčastnila oslav Masarykovy dráhy, a tak načerpali své vlastní dojmy. Abychom jejich zkušenosti ještě podpořili, věnujeme vítězům poukaz na zážitkový prvorepublikový program ve Zlíně," uvedla starostka Eliška Olšáková.

 Vítězové se ve čtvrtek 18. října sešli v kině Svět                       fotogalerie

Ve výtvarné soutěži v kategorii od 1. do 3. třídy udělila porota 1. místo práci Laury Plškové (2.C), druhé místo náleželo kresbě Martina Floreše (2.C) a třetí místo si zasloužilo dílo Moniky Orságové (2.C). V kategorii 4. až 5. tříd uspěla výtvarná práce Davida Slováka (5.D), stříbro patřilo výkresu od Kateřiny Liškové (5.A) a příčku třetí získala za své dílo Tereza Trčková (5.C).

V literární soutěži se porota rozhodla v kategorii žáků 6. až 7. tříd udělit první místo próze Josefa Kohouta (7.C), druhé místo básni Julie Dohnalové (6.C) a místo třetí poezii Vladimíra Šmíry (7.A). V kategorii 8. až 9. tříd si prvenství zasloužila práce Elišky Kupčíkové (9.C), stříbrem bylo oceněno literární dílo Martina Dohnala (8.A) a příčku bronzovou obdržela Sabina Šenkeříková (9.C). Vyhlašování výsledků zpestřilo hudební vystoupení paní učitelky Bohumily Stillerové a její žákyně.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA