Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vítězství se slavilo jako v seriálu formule 1

date_range 20.Srp, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Šestikolová hasičská soutěž Vsacká liga TFA se přehoupla do druhé poloviny čtvrtým kolem nazvaným Halenkovský parkur. Halenkovští hasiči získali vítězství ještě před začátkem soutěže – rekordní účastí.

Na Halenkově mívá Vsacká liga TFA vysokou účast každoročně. Přispívá k tomu několik faktorů. Důležitý je fakt, že kdysi v daleké minulosti sloužila spousta zastřešeného prostoru proti dešti, v posledních letech naopak proti úmornému vedru. Halenkovští hasiči si zajišťují dvojitý záznam času, takže i při početné účasti závod pěkně odsýpá a na trati se v jednom kuse něco děje. Nezanedbatelnou příčinou zájmu o Halenkovský parkur je i dlouhodobá přízeň sponzorů a umění domácích je vyhledat. A to nikoliv jen těch speciálních, kteří poskytují velmi kvalitní hasičskou výstroj, ale i neméně důležitých domácích sponzorů, kteří vypomůžou například výborným nápadem se zásobou čerstvého ovoce k průběžnému mlsání soutěžících hasičů.

Vyšperkovaná Vsacká liga TFA na Halenkově           Foto: Radomír Dolanský           fotogalerie

Letos přijelo soutěžit na Halenkov celkem 62 soutěžících, z toho 25 mužů, 20 žen a 17 mužů nad 30 let. Soutěžilo se v pěti kategoriích a osmi disciplínách. K účasti láká rovněž přítomnost hvězd hasičského soutěžního nebe a to doslova světového formátu. K těm nejznámějším patří Honza Haderka, zlatý z Washingtonu 2015 a trojnásobně zlatý z Los Angeles 2017 ze světových závodů hasičů a policistů. Je dost smutné, že kdyby s tolika zlatými plackami přijel český atlet, čekala by jej plná náměstí, týdny trvající ovace a palcové titulky v tisku. Kdo je Honza Haderka ví jen několik zasvěcených. A to se můžete vsadit, že s největší pravděpodobností by žádný český sportovec nedosáhl Honzova výkonu. Všechny úžasné chvíle soutěžního dne můžete vidět ve fotogalerii, kterou jako obvykle naleznete v odkaze pod fotografií v článku.

  Vyšperkovaná Vsacká liga TFA na Halenkově           Foto: Radomír Dolanský           fotogalerie

Ovšem na hasiče a hasičky toužící po skalpu úspěšného kamaráda čekala i další skvělá jména. Například Martin Hruška, výborný téefáčkař a především domácí Martin Januš. Mezi ženami čekaly „na porážku" hvězdy TFA jako je kulový blesk SDH Veselá Lucie Bůbelová nebo extratřída stále úspěšnějšího SDH Velké Karlovice – Tísňavy Eva Vojvodíková, nemluvě o tintítku s železnými svaly z Lidečka Ludmile Mikulínové. Všichni a všechny jsou vynikající, ale taky porazitelní, a to láká.

Nicméně nesmíme zapomenout na mnohem silnější příběhy jednotlivců, kteří padají vyčerpáním, odmítavě kroutí hlavou, že vzdávají, klečíc na kolenou. V té chvíli nemusí nikdo říct ani slovo a mezi hasiči proběhne nehmatná, ale silná vlna kolegiality. Všichni vstanou, začnou povzbuzovat, tleskat, přesvědčovat. Hasič na kolenou mizí v davu tlačícím se kolem něj… a pak přijde ten úžasný okamžik – člověk hasič poráží svůj mozek a vstává. Pomalu, po decimetrech a v sílícím řevu podpory nakonec tiskne tlačítko cíle. Vrcholí bouře uznání. Jen pro tyto chvíle je úžasné být očitým svědkem. Podobné scénáře známe z akčních filmů, kdy již odepsaný hrdina vstává z popela. A představte si, že skutečné, nikoliv umělé filmové hrdiny, můžete potkat na soutěžích TFA jako třeba na Vsacké lize.

 Vyšperkovaná Vsacká liga TFA na Halenkově           Foto: Radomír Dolanský           fotogalerie

Letos již podruhé hasiči z Halenkova zařadili do programu dětskou TFA a i tato soutěž přivítala početné pole závodníků. Tak se mohlo stát, že s Lucií Bůbelovou běžely na trati děti s potištěnými tričky fandíme mamince, a poté je maminka Lucie povzbuzovala, když bojovaly svoji TFA. Celý den všechno konferoval a podmazával různými styly hudby halenkovský moderátorský skvost Petr Janota, který mezitím stíhal i funkci hlídacího dědečka dvojitého kočárku a chystal se na večerní vystoupení s hasičskou kapelou DeParts. Halenkovští nejtvrdší hasiči rovněž mezi sebe přijali Tondu Marečka, doposud fotografa hasičských výkonů. Tentokrát vyběhl na TFA v hasičské výstroji a výzbroji. Tisíckrát si můžete říkat, jaká je to dřina, že když nejtvrdší hasič jde a neběží, tak to nefláká. Teprve vlastní zkušenost učiní poznání, proč se soutěž jmenuje Nejtvrdší hasič přežije. A teprve pak musí člověk přehodnotit úctu k hasičkám, byť třeba doběhnuvším na posledním místě.

V závěru to byla na Halenkově už jen jedna sláva za druhou. Napřed čestná jednotka přinesla za potlesku vestoje nový prapor SDH Halenkov, který hasičům věnovala obec. Poté se slavilo vítězství domácího borce Martina Januše podobně jako v seriálu formule 1 až na to, že Martin měl kolem sebe mnohem více krásek než nějaký Hamilton. A pak následovaly úžasné oslavy v bazénu…

 Vyšperkovaná Vsacká liga TFA na Halenkově           Foto: Radomír Dolanský           fotogalerie

V dětské soutěži se v kategorii mladších hasičů na 1. místě umístil Jakub Baroň Napajedla, 2. místo vybojoval Damian Baroň Napajedla a 3. místo domácí Daniel Šipula Halenkov.
Mezi staršími hasiči získal 1. místo Jan Ordelt Malenovice, 2. místo Vojtěch hradil Malenovice a 3. místo Vojtěch Trčala Malenovice.

V kategorii žen zvítězila Lucie Bůbelová SDH Veselá, na stříbro brala tentokrát Eva Vojvodíková SDH Velké Karlovice – Tísňavy, bronz Ludmila Mikulínová SDH Lidečko. V družstvech žen tentokrát zvítězil SDH Velké Karlovice – Tísňavy, stříbro si odváží ženy SDH Lidečko.

V kategorii muži 1. místo vybojoval domácí Martin Januš SDH Halenkov, 2. místo Jan Haderka soutěžící za HZS Vsetín a 3. místo Matěj Beníček SDH Malenovice. V kategorii muži nad 30 let převzal zlato Roman Viej SDH Lubno, stříbro bral Martin Hruška HZS Vsetín a bronz Alois Mališka SDH Ostrata. V družstvech mužů 1. místo získala HZS Vsetín, 2. místo družstvo čtyř bratrů SDH Staré Hamry a 3. místo domácí SDH Halenkov.

Radomír Dolanský

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA