Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vítr lámal stromy a trhal plechy ze střech

date_range 31.Říj, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Dne 31.10.2010 vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči opakovaně na odstraňování překážek po silných větrech ve Zlínském kraji.

Podle varování a předpovědí meteorologů zasáhl také území Zlínského kraje silný vítr, který převážně vyvracel stromy, poškozoval sloupy vedení nebo střechy domů. Během hlášených událostí jsme nezaznamenali zranění zúčastněných osob.

Během neděle jsme vyjížděli i k některým složitějším akcím, mezi které patří odstranění mohutného stromu z drátů trolejového vedení na ul. Mostní ve Zlíně, nebo k upevnění uvolněné plechové střechy na faře ve Vsetíně.

Přehled výjezdů a zásahů:

14:29 – Zlín

Jednotka dobrovolných hasičů ze Zlína odstranila nebezpečně nakloněný strom nad ul. Lipová a Krátká.

12:48 – Zlín

Jednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela se zásahovým speciálem a automobilovým žebříkem na odstranění spadlého stromu na ul. Mostní. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mohutný strom se zlomil přes dráty trolejového vedení, které poškodil.

Pracovníci dopravní společnosti zajistili vyzkratování úseku vedení a hasiči se pustili do rozřezávání stromu. Postupně byly odřezány větve i části stromu. Na místo přijel zástupce odboru zeleně magistrátu, který dozoroval pořezání částí stromu.

Doprava na ulici byla uzavřena asi na tři hodiny, během kterých se hasičům podařilo odstranit překážku. Trolejové vedení bylo stromem strženo v úseku asi 50 metrů.

12:08 – Březová

Jednotka dobrovolných hasičů z Bystřice pod Lopeníkem byla vyslána na odstranění spadlého stromu.

11:45 – Vsetín

Jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína vyjela na odstranění spadlého sloupu veřejného osvětlení. Sloup spadl na cestu, hasiči místo vyhradili bezpečnostní páskou. Opravu zajistí technické služby města.

11:40 – Valašské Meziříčí

Jednotka profesionálních hasičů vyjela na pomoc po pádu sloupu veřejného osvětlení u parkoviště. Hasiči místo zabezpečili a předali zástupcům technických služeb města.

11:16 – Uherský Brod

Jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu byla vyslána na odstranění spadlého stromu. Strom spadl přes chodník na ul. Větrná a hasiči ho po pořezání odstranili.

10:48 – Bystřice pod Lopeníkem

Jednotka dobrovolných hasičů z Bystřice pod Lopeníkem byla vyslána na odstranění spadlého stromu. Hasiči odstranili strom v těsné blízkosti drátů vedení, a to bez následků a poškození. Cestou na stanici stačili odstranit i další nebezpečné větve v okolí.

10:36 – Vsetín

Jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína vyjela na odstranění nebezpečného stavu při uvolnění plechové krytiny střechy místní fary. Hasiči vylezli na střechu a krytinu zabezpečili proti dalšímu uvolnění a hrozícímu pádu na zem.

09:44 – Růžďka

Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziřící vyjela na pomoc po pádu stromu. Na místě se do pomoci s odstraněním zapojil lesní pracovník, který prokázal svou dovednost s motorovou pilou.

08:19 – Valašské Klobouky, Nedašov

Jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk vyjela na odstranění spadlého stromu ze silnice a po jeho pořezání odjela na podobnou událost v Nedašově.

05:15 – Vápenice

Jednotka dobrovolných hasičů z Bystřice pod Lopeníkem byla vyslána na odstranění spadlého stromu na Mikulčině vrchu. Po příjezdu na místo byl strom z cesty odstraněn, hasiči preventivně projeli celý úsek silnice až k obci Vyškovec.

 
Ivo Mitáček
HZS Zlínského kraje
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA