Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vizovice (marně) bojují s vandalismem

date_range 25.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Tisíce korun ročně, které by město mohlo investovat do svého rozvoje a zkrášlení, dává radnice na odstranění vandalismu. Výjimkou nejsou zničené odpadkové koše, polámané či posprejované informační tabule, psí exkrementy na veřejném prostranství. Jedním z posledních nejvýraznějších příkladů je nově otevřené víceúčelové hřiště na Janově hoře. „Takřka vzápětí po jeho dokončení někdo vytrhl zámek u branky, na speciálním umělém povrchu bylo sklo z rozbité flašky, nedopalky cigaret,“ popsala místostarostka Alena Hanáková. Největší nepořádek bývá v místech na okraji města – třeba na oválu pod základní školou, na hřišti za Sokolovnou. Přitom jsou všude po městě v dostatečné vzdálenosti od sebe odpadkové koše.

 

Takoví hříšníci by si ale měli uvědomit, že zákon na ně pamatuje a za znečištění či poškození cizí věci jim hrozí až desetitisícové pokuty. Sankce se vztahuje i na ty, kteří neuklízí po svém psu. „V tomto směru je vždy nejhorší situace po zimě, kdy exkrementy, do té doby pod sněhem, odkryje obleva. Na druhou stranu ani v dalších ročních obdobích nejsou psí výkaly na chodnících či v trávě i v blízkosti dětských hřišť výjimkou,“ upozornila místostarostka.

 

Přitom už v minulosti radnice nechala po městě rozmístit zásobníky na igelitové sáčky na sběr psích exkrementů a pracovníci technických služeb tyto stojany pravidelně doplňují.

 

„Není možné říct, že by byl vandalismus ve Vizovicích nějak enormní. To určitě ne. Na druhou stranu je stále co zlepšovat. Veřejné prostranství je vizitka nás všech a je třeba o něj pečovat trvale. Jednorázové zapojení se do jarního úklidu města je chvályhodné. Krajině „uleví“ a prostředí pomůže. To ale bohužel nestačí a je třeba se o naše okolí starat a všímat si ho nepřetržitě,“ dodala místostarostka.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA