Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vizovice od roku 2020 zvýší poplatek za odpad

date_range 30.Pro, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv města Vizovice

Město Vizovice zvýší poplatek za svoz a zpracování komunálního odpadu. V roce 2020 lidé zaplatí o 15 korun víc než letos, tedy 550 Kč. Důvodem jsou rostoucí náklady. Například v roce 2018, z kterého se výše poplatku vypočítává, město za jeho likvidaci zaplatilo přes 2,75 milionu korun. Částka, kterou město od fyzických a právnických osob vybralo, ale tyto náklady nepokryla.

 

„Navíc do těchto výpočtů nejsou zahrnuty nemalé náklady Technických služeb města Vizovice, jejíž zaměstnanci například pracují ve sběrném dvoře a sami sváží část biologického odpadu. Podle zákona bychom poplatek mohli zvýšit až na částku 750 korun. To jsme ale opravdu nechtěli. Zvolili jsme kompromis,“ řekla starostka Vizovic Silvie Dolanská.

 

Letošní navýšení poplatku ani zdaleka nedosahuje na zatím v minulosti nejvyšší sazbu – v roce 2014 činila 580 korun. V roce 2015 pak klesla na 550 korun. Od roku 2016 se neměnila a zůstávala na 535 Kč.

 

„To, že můžeme držet poplatky za odpad na relativně nízké úrovni, ovlivňuje třeba i množství vytříděného odpadu, za který radnice inkasuje peníze. Tato částka v posledních letech stále mírně roste. Třídění tak má smysl nejen směrem k ochraně životního prostředí, ale díky němu můžeme víc šetřit i peněženky poplatníků,“ upozornila starostka.

 

V sazebníku poplatků nově přibyl poplatek z pobytu. Jeho schválením zastupitelé reagovali na novelu zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, kterou vláda schválila letos v říjnu. Ta od roku 2020 ruší dva poplatky – za lázeňský a rekreační pobyt a z ubytovacích kapacit, a zavádí nový místní poplatek z pobytu. V tomto případě město využilo zákonem povolenou nejvyšší možnou sazbu, a to 21 Kč za lůžko a den.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA