Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vizovické zámecké kulturní léto zahájí soubor špičkových kvalit

date_range 27.Kvě, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up České trio

Po dlouhých patnácti letech se do Vizovic vrátí České trio. Soubor špičkových kvalit, který je po celém světě známý jako reprezentant slavné umělecké tradice české komorní interpretace, jejíž historie sahá k 90. létům 19. století, zahájí 52. ročník Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. České trio vystoupí v reprezentačním sálu místního zámku v pátek 31. května od 19:30.

 

„Koncert to bude skutečně výjimečný. Houslistka Dana Vlachová, violoncellista Miroslav Petráš a klavírista Milan Langer zařadili do programu velmi sugestivní skladbu Eduarda Douši Operace Antropoid. Jde o jednovětou skladbu napsanou srozumitelným hudebním jazykem. Douša v ní využívá stylizace Morseovy abecedy, motivy parašutistů i české krajiny, nacistický marš při střetu s Heydrichem a na závěr i citát pravoslavného zpěvu,“ popsal hlavní organizátor vizovického kulturního léta Vít Sušila.

 

Na začátku koncertu posluchače jistě nadchne Trio Clary Schumannové, jejíž dvousté výročí narození si hudební veřejnost letos připomíná. Na závěr pak zazní oblíbené Dumky Antonína Dvořáka.

 

 

České trio má velmi bohatou koncertní činnost. Vedle pravidelného hostování na evropských koncertních pódiích si soubor získal i pevnou pozici u zámořských posluchačů v USA i v Japonsku. Všichni jeho členové patří k vynikajícím instrumentalistům ve svých oborech, věnují se i sólovému vystupování. Působí jako uznávaní pedagogové na Pražské konzervatoři nebo na AMU, kde předávají své bohaté koncertní zkušenosti českým i zahraničním studentům.

 

České trio pokračuje v práci předchozích slavných trií téhož jména, která v téměř nepřetržité řadě od roku 1897 šířila slávu českého interpretačního umění.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA