Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vlachovice letos budou mít nové kroje

date_range 25.Úno, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Celkem dvacet nových krojů za 270 tisíc korun plánují pořídit zastupitelé Vlachovic. Zhotoveny by měly být do konce května letošního roku a poprvé budou k vidění na červnových Svatojánských slavnostech.

Podle slov starostky Vlachovic Ludmily Nejedlé bude deset ženských a deset mužských krojových kompletů využíváno v rámci kulturních a společenských akcí. „Zhotovitel krojů bude vybrán na základě výběrového řízení. Kroje bude financovat obec v rámci dotací," vysvětlila starostka.

Kroje pro děti obec nevlastní. „Podporujeme ale práci dobrovolných organizací, které kroje zajišťují a vyrábí," doplnila Ludmila Nejedlá.

Původní rekonstruovaný kroj. Letos budou mít ve Vlachovicích nové    foto OÚ Vlachovice

Obec dále zakoupila hudební nástroje a plánuje provést částečnou opravu sálu kulturního domu. To vše, včetně nových krojů, je realizováno v rámci projektu DOKOPY za kultúrou, remeslami a tradíciami obcí Lomná a Vlachovice.

„Cílem projektu je vytvoření podmínek pro přeshraniční spolupráci v oblasti kultury, zachování a oživování tradic a řemesel," upřesnila starostka Vlachovic.

Projekt je spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu rozvoje v rámci operačního programu přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013.

-mad-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA