Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vlastníci domu zjistili požár během snídaně

date_range 27.Čvn, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Operační středisko hasičů ve Zlíně přijalo dne 27. 6. 2015 v 9:14 hodin hlášení o požáru v rodinném domě v obci Lidečko. Na místo hlášeného požáru byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a jednotce dobrovolných hasičů obce Lidečko.

Majitelé domu zjistili požár u snídaně, když při otevření ledničky tato nefungovala. Šli zjistit proč nejde elektrika a při vstupu na chodbu uviděli kouř. „Snažili se oheň uhasit ještě před příjezdem jednotky jedním práškovým hasicím přístrojem, ale to se jim nepodařilo. Proto ohlásili požár na tísňovou linku hasičů. Během hašení se nenadýchali zplodin hoření, ani se nepopálili," uvedl tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Příčinu vzniku požáru technickou závadu na elektroinstalaci (foto HZS Zlínského kraje)

Hasiči v dýchacích přístrojích při průzkumu zjistili, že objekt je silně zakouřený a hoří stará dřevěná desková rozvodná a pojistková skříň uvnitř domu. Plameny uhasili pomocí jednoho hasicího přístroje sněhového.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten zjistil, že ve starším rodinném domě jsou původní hliníkové kabely, kombinované s měděnými kabely. „Na základě prohlídky rozvodů určil jako příčinu vzniku požáru technickou závadu na elektroinstalaci," řekl tiskový mluvčí.

„Majitelé určili škodu v předběžné výši 50 000 korun. Uchráněné hodnoty jsou v předběžné výši 1 000 000 korun," dodal Roman Žemlička.

Během zásahu nedošlo k poškození techniky ani ke zranění zasahujících hasičů.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA