Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vojenské muzeum Loučka zve ke společné modlitbě

date_range 19.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Videopozvánku spustíte níže

V předvečer 72. výročí úmrtí otce Emila Josefa Kapauna (+ 23. 5. 1951) Vás zve Vojenské muzeum Loučka ke společné modlitbě růžence v pátek 19. května 2023 ve 20 hodin.

 

Modlit se bude u repliky kříže, jehož originál nechal zhotovit Gerald Fink, stíhací pilot židovského původu, který byl transportován do zajateckého tábora až po smrti otce Emila a nikdy se s ním nepotkal. Přesto tvář Krista nese Kapaunovu podobu.
Součástí modlitby je ikona služebníka Božího otce Emila Josefa Kapauna a socha Panny Marie Svatohostýnské.

 

Při modlitbě budeme myslet také na všechny oběti 2. světové války (zejména na oběti operace Anthropoid a operace Silver A).

 

A společně s papežem Františkem a našimi biskupy přidáme také své modlitby za mír na Ukrajině a v Súdánu.
Další úmysly můžete posílat ve zprávách.

 

Přímý přenos budeme vysílat na facebooku Vojenského muzea Loučka ZDE.

 

Video: pozvánka

 

Emil Josef Kapaun

 

Narodil se v rodině českých přistěhovalců. V roce 1940 byl vysvěcen na kněze a v roce 1944 vstoupil do armády, kde sloužil jako vojenský kaplan. V letech 1945–46 sloužil v Indii a Barmě. Poté absolvoval postgraduální studium na katolické univerzitě ve Washingtonu. V roce 1948 se vrátil ke službě vojenského kaplana, o dva roky později byl z Japonska povolán do Severní Koreje.

 

Během korejské války byl v listopadu 1950 zajat v bitvě o Unsan. Zemřel v zajetí 23. května 1951 ve věku 35 let.

 

Posmrtně byl vyznamenán Distinguished Service Cross. V současnosti probíhá jeho kanonizační proces a v roce 1993 mu udělal papež Jan Pavel II. titul Služebník Boží. Dne 11. dubna 2013 obdržel od Baracka Obamy posmrtně nejvyšší americké vojenské vyznamenání Medaili cti. V roce 2021 byly nalezeny na Pearl Harboru jeho ostatky a slavnostně převezeny do katedrály Neposkvrněného početí Panny Marie ve Wichitě.

 

Skutky Pána Ježíše dosvědčily, kým byl. Naše skutky ukážou, kým jsme my.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA