Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vojtěch Malík převzal Cenu města Slavičín

date_range 18.Říj, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vojtěch Malík převzal ocenění z rukou starosty města Tomáše Chmely

Pan Vojtěch Malík, slavičínský rodák, ochranář, biolog a nadšený fotograf, zakladatel místního spolku Českého svazu ochránců přírody převzal z rukou starosty města Tomáše Chmely ocenění.

 

Předávání ocenění se konalo v úterý 17. října 2023 v Městském muzeu ve Slavičíně a neslo se v příjemné přátelské atmosféře. O hudební doprovod se postaralo místní uskupení RetroTet.

 

Cena města byla udělena za jeho celoživotní přínos v oblasti ochrany přírody, ochranářskou prací s mládeží a také badatelskou činnost. Pan Malík vedl více než 20 let místní ochranářskou buňku, s nadšením organizoval každoroční otvírání studánek, výšlapy do přírody a další aktivity. Ve svém volném času se věnoval monitoringu hnízdění ptáků, výskytu vzácných rostlinných druhů, popularizaci a fotografování přírody.

 

„Na panu Malíkovi si cením především jeho houževnatosti, poctivosti a skromnosti, ale také odborné erudice, s nimiž přistupoval ke každé práci,“ poznamenal Tomáš Chmela, starosta města s tím, že oceněného vnímá jako důležitou součást Slavičína.

 

 

Mezi gratulanty nechyběl ani pan Mirek Janík ze ZO ČSOP Kosenka, který připomněl zásluhy pana Malíka v ochraně přírody i na Valašskokloboucku. Pan Malík se účastnil téměř všech kosení bělokarpatských luk na Valašskokloboucku a pomáhal Kosence při organizaci akcí jako Mikulášský jarmark a Živé dřevěnice.

 

Ve slavičínském muzeu probíhá nyní výstava o životě tohoto úctyhodného rodáka a občana, navštívit ji můžete každé pondělí a středu od 13 do 16 hodin a každou neděli od 14 do 17 hodin. Udělením Ceny města Slavičín se Vojtěch Malík stal aktuálně jediným žijícím nositelem této prestižní prémie. V minulosti byla udělena například obuvníkovi Janu Pivečkovi či akademickému malíři Jaroslavu Jeřábkovi.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA