Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

PRO Valašské Klobouky

date_range 15.Zář, 2022 featured_play_list Volby 2022 Valašské Klobouky

Předkládáme Vám, vážení spoluobčané, tímto bližší informace o sdružení nezávislých kandidátů PRO VALAŠSKÉ KLOBOUKY, které se uchází o Vaši přízeň v komunálních volbách do zastupitelstva dne 23. a 24. 9. 2022.

 

Představujeme předně naši kandidátku:

1 ZEZULKA Lukáš, Ing., podnikatel

2 HRADIL Petr, JUDr., právník

3 KUBÍK Jaroslav, živnostník

4 VRÁNA Adam, Ing. arch., architekt

5 MANIŠ Dalibor, Ing., MPA, ředitel domova pro seniory

6 PETRŮJ Roman, elektromontér

7 FOJTŮ Martina, zdravotní sestra

8 JANÁČ Karel, živnostník

9 TARABUSOVÁ Hana, pedagog volného času

10 MIŠO Jan, vedoucí prodeje O2

11 VLČEK Milan, stavební technik

12 KURUCOVÁ BEŇOVÁ Martina, instruktor autoškoly

13 ŠOMAN Martin, Bc., student VŠ

14 ZŮBEK Kamil, řidič

15 BAČOVÁ Alena, účetní

16 MACHÁČ Pavel, živnostník

17 MIKULČÍKOVÁ Petra, zaměstnanec úřadu práce

18 PSOTA Ladislav, svářeč

19 DAMEK Jiří, živnostník

20 FOJTŮ Radka, Mgr., vedoucí přímé péče DS

21 PACÍK Radek, státní zaměstnanec

 

Událost voleb zde: https://www.facebook.com/events/485453856916509.

 

Máme na naší nezávislé kandidátce jak již zkušené zastupitele, tak i nové tváře. Věkový průměr všech našich kandidátů je 42 let. V čele máme čtyři podnikatele, kteří úspěšně vedou své firmy, lídrem naší kandidátky je Ing. Lukáš Zezulka, jednatel firmy JUBEKA spol. s r.o.

 

Pokud jde o témata našeho programu, pak vybrané body naleznete na připojeném volebním letáku. Najdete nás také zde: https://www.facebook.com/PROValasskeKlobouky.

 

Děkujeme všem zhruba pěti stům z Vás, kteří svými podpisy petičních archů umožnili kandidaturu našeho nezávislého sdružení.

 

 

JAKÉ NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY DOSTÁVÁME?

 

Budete dělat nějakou předvolební akci?

 

Neplánujeme guláš, pivo, koblihy, skákací hrady, ani jiná předvolební lákadla. S občany se potkáváme a hovoříme průběžně, každý se na nás může kdykoliv obrátit. Voliči by měli volit osobnosti, kterým věří, že budou dobrými zastupiteli, schopnými město posunout správným směrem, nikoliv podle podobných agitací jen těsně před volbami.

 

Jak myslíte část programu nezávislost členů rady na vedení města?

 

Jsme přesvědčení, při vší úctě, že ředitelé městských organizací by obecně neměli být členy jakékoliv městské rady (sedmičlennou radu nutno nezaměňovat ovšem s jednadvacetičlenným zastupitelstvem), pokud jsou současně v obou pozicích. Důvodem je to, že by rozhodovali mj. i o vlastních rozpočtech, pozicích, odměnách apod. Jsme rádi, pokud většina ředitelů vede dobře své organizace, v tom případě je nutno si jejich práce vážit, nicméně rozhodování rady města by mělo být skutečně nezávislé a objektivní.

 

Kdo bude starosta?

 

Karty rozdávají voliči, a to dokonce i ti, kteří k volbám nejdou, protože svou neúčastí zvyšují sílu hlasů těm, kteří volit jdou. Vítěz by měl být respektován, a tedy pozice starosty by měla zpravidla připadnout tomu, kdo získá největší počet hlasů voličů – jak kandidátka jako celek, tak ideálně i preferenčních pro danou osobnost. Podstatná je také městská rada (7 zastupitelů z 21), ve které by měly ideálně mít své poměrné zastoupení nejúspěšnější kandidátky, protože ty zastupují největší počet občanů obce, kteří jim věří. Tento princip byl respektován již i po minulých volbách. Pokud nám občané dají svou důvěru a dostatečný počet hlasů, jsme připraveni, s plnou pokorou, převzít samozřejmě i odpovědnost za vedení města. A kdo bude ve vedení města, to rozhodnou 23. a 24. 9. voliči a poté 21 zvolených zastupitelů.

 

 

NAŠE PRVNÍ PĚTKA PRO TROCHU BLÍŽE:

 

Lukáše Zezulku znáte jako manažera a jednatele firmy JUBEKA spol. s r.o., která se zabývá prodejem a servisem vozidel. Občas ho můžete potkat také v kroji jako portáše. V rámci města působí toto období mj. ve finančním výboru.

 

Petra Hradila znáte jako právníka. Je také autorem učebnice práva, ze které se vyučuje na středních školách a VOŠ po celé ČR. V rámci města toto období působí jako zastupitel a radní. Založil a spravuje např. skupinu Turistika Valašské Klobucko nebo Rychlostní silnice D49.

 

Jarek Kubík má vlastní stavební firmu a ve městě ho zná snad každý. V rámci města toto období působí taktéž jako zastupitel a radní.

 

Adam Vrána je architekt, který působí na Valašskokloboucku, ale také na Brněnsku, kde spolupracuje s významnými architekty a urbanisty. Je členem Československé obce legionářské – Jednota Val. Klobouky a spolku Jižní Valašsko.

 

Dalibora Maniše zná ve městě také asi každý. Po čtyři volební období byl dříve starostou města, nyní je ředitelem Domova pro seniory v Loučce. V rámci města toto období působí taktéž jako zastupitel a radní.

 

 

 

 

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA