Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Voličské průkazy umožní volit i jinde

date_range 26.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Přesně 293 voličských průkazů, jež umožní volit i v jiných volebních okrscích, vydala vsetínská radnice. Této možnosti tak využilo více než procento vsetínských voličů. To je přibližně desetkrát více než při posledních volbách do Evropského parlamentu.

O voličské průkazy přitom žádali občané bez rozdílu věku i pohlaví. „Zájem je velký, voličské průkazy však můžeme vydávat ještě dnes do 16 hodin, pokud zájemce přijde osobně," informovala Jana Bogárová, která má na starosti volební agendu.

Ve Vsetíně se bude volit ve 25 volebních okrscích, přičemž radnice eviduje přesně 22 757 voličů. Mezi nimi bude i 132 prvovoličů, kteří v době konání voleb dovrší osmnácti let. Svého práva využije i nejstarší občan Vsetína – Josef Šimek, který v letošním roce oslaví 103 let a dosud nevynechal jediné volby. „K volbám se určitě chystám i tentokrát a pokud nebude pršet, volit půjdu hned v pátek," uvedl Josef Šimek, který je ve svých letech neuvěřitelně vitální a často jej můžete potkávat i na procházce ve městě.

 
Volební místnosti se otevřou v pátek 28. května přesně ve 14 hodin. První den budou otevřeny do 22 hodin, v sobotu 6. června pak od 8 do 14 hodin. S sebou je potřeba přinést platný občanský průkaz nebo jiný doklad k prokázání totožnosti například cestovní pas. „Pokud někdo v den voleb zjistí, že má propadlý doklad, je možné prostřednictvím volebních komisí zajistit doklad náhradní. Vsetínská radnice tuto službu zajistí v průběhu obou dnů," doplnila Bogárová s tím, že v opačném případě nebude občanovi umožněna volba.

Pokud jde o volební lístky, všichni voliči by je již měli mít ve svých schránkách. „Pokud si někdo zapomene přinést volební lístky, nic se neděje, v každé volební místnosti budou k dispozici náhradní, které je možno upravit na místě v prostoru určeném k úpravě hlasovacích lístků," připomněl a běžnou praxi Bogárová. Na hlasovacím lísku totiž je možné zakroužkovat a tím upřednostnit až čtyři kandidáty.

Informace k volbám naleznete na webových stránkách města nebo na telefonních číslech 571 491 579 nebo 571 491 580.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA