Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vozidlo z roku 1985 nahradila nová Scania

date_range 18.Pro, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Valašské Klobouky bude u zásahů používat novou požární techniku. Speciální vozidlo s profesionální výbavou hasičům pořídilo město Valašské Klobouky s dotačním přispěním. Jeho celková hodnota činí 5,6 milionu korun, přičemž Ministerstvo vnitra se podílelo na financování částkou 2,5 milionu a Zlínský kraj přispěl 0,5 milionu korun.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo pro dobrovolné hasiče zajistit novou cisternovou automobilovou stříkačku. Považujeme za velice důležité, aby měla jednotka kvalitní prostředky, s nimiž může pracovat při ochraně obyvatelstva i u mimořádných událostí. Děkujeme také za dotační podporu, která pořízení vozidla umožnila," vyjádřila Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Nové vozidlo pro hasiče – ilustrační foto

Město na hasičský automobil celkově vynaloží 2,6 milionu korun ve třech splátkách. „První milion korun uhradíme v roce 2016, další milion v roce 2017 a v roce následujícím bude zbývat k dofinancování poslední splátka 600 tisíc korun," vysvětlila starostka.

Nové vozidlo na podvozku SCANIA s výkonem čerpadla 2000 litrů za minutu a obsahem nádrže na vodu 4000 litrů nahradí stávající vůz z roku 1985, který už zdaleka nevyhovuje současným standardům.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA