Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vrcholí třetí etapa obnovy Zámeckého parku ve Slavičíně za 7,5 milionu korun

date_range 01.Pro, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Aktuální stav: altánek je ve špatném stavu

Obnovený altánek, nové hřiště pro děti či nové veřejné záchody. To vše přinese další etapa obnovy Zámeckého parku, která v těchto dnech vrcholí odstraněním střechy původního altánku. „Poblíž je instalováno kluziště pro bruslení, které s prvními mrazy spustí provoz, tak prosíme návštěvníky o opatrnost, budou chodit okolo staveniště. Altánek byl ve špatném stavu a je nutné to rychle řešit,“ podotkl starosta města Tomáš Chmela.

 

Záměr obnovy je zhruba z poloviny hrazen z národní dotace na podporu cestovního ruchu. Projekt zahrnuje náhradu altánku za nový a zvelebení celého jeho okolí včetně bývalého tanečního kola. Tyto prvky sem byly umístěny až po znárodnění parku v padesátých letech a nyní se nacházejí za hranou životnosti. Návrh obnovy připravila již před několika lety architektka Alena Vránová po konzultacích s památkáři, kteří na Zámecký park dohlížejí.

 

„Dlouhodobě s nimi konzultujeme podobu parku. Hodně jsme řešili také podobu dětského hřiště, na kterém jsme si dali záležet,“ doplnil starosta. Stávající dětské hřiště již nevyhovuje jak dětem, tak i náročným požadavkům památkářů, kteří argumentují nevhodně zvolenými prvky křiklavých barev. Nové hřiště bude obohaceno o netradiční elementy, jako je balanční deska, podzemní telefon či závěsné prvky („kokony“). Nebude chybět ani houpačka pro nejmenší děti. Vše pouze z přírodních materiálů tak, jak se do parku sluší a patří.

 

 

„Prvky ze stávajícího hřiště hodláme repasovat a v příštím roce využít pro výstavbu nového dětského hřiště v místní části Hrádek na Vlárské dráze,“ doplnil starosta Chmela s tím, že tyto práce čekají na jarní měsíce roku 2023.

 

Finanční náklady na hřiště, altánek i WC by měly dosáhnout zhruba 7,5 mil. Kč bez DPH, přičemž dotace by měla pokrýt cca 50 % z těchto nákladů. Již v minulých dvou letech se Zámecký park dočkal milionových investic, a to v první etapě revitalizace, kdy byl obnoven most mezi parkem a koupalištěm, a v druhé etapě, při které se proměnil vstupní prostor do areálu letního kina.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA