Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Všechny chutě světa ochutnáte už v sobotu

date_range 12.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Street food festival ve Valašských Kloboukách, foto: archiv pořadatelů

V sobotu 14. září zaplní klobucké náměstí druhý ročník festivalu mezinárodních kuchyní – STREET FOOD FESTIVAL.

 

Na festivalu se stejně jako loni představí kuchaři z různých koutů světa. Letos se mohou návštěvníci těšit na ochutnávku bolivijské, egyptské, kavkazské či srbské kuchyně. „Loni nás překvapil velký zájem lidí, takže během dvou hodin bylo všechno jídlo pryč, letos doufáme, že díky většímu počtu porcí a kuchařů vydržíme o něco déle,“ říká Martin Janík, spoluorganizátor akce.  Festival bude rozšířen i do okolí náměstí  a stánky budou mít vlastní osobité atmosféry.

 

V rámci doprovodného programu organizátoři opět připravili kuchařské workshopy, kde návštěvníci na vlastní oči uvidí přípravu několika exotických pokrmů. „Hlavním tématem letošního ročníku jsou potraviny a zemědělství. Představí se vám také produkty místních zemědělců a ve 14:00 zveme návštěvníky na kulatý diskuzní stůl s místními zemědělci. Tématem bude Současnost a budoucnost zemědělství v naší oblasti,“ pozval Martin Janík.

 

Malí účastníci si budou moci zahrát na dětském hřišti  vytvořeném z balíků sena. Novinkou letošního roku je pojízdná kavárna, která nabídne pestrý výběr kávových specialit a také stánek s raw dezerty. O hudební vystoupení se postará pražská  kapela Park Q gypsy jazz.

 

Výtěžek z festivalu bude použit na  občerstvovací vyvýšený záhon s jedlými rostlinami u cyklostezky BEVLAVA.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi