Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín dostal novou knihobudku

date_range 21.Zář, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nová knihobudka u Masarykova gymnázia Vsetín. Foto: Archiv Libristo

Věrná kopie ikonické anglické telefonní budky plná zajímavého čtení v nejrůznějších jazycích. Taková je nová knihobudka, která stojí u bočního vchodu do Masarykova gymnázia Vsetín. Slavnostní otevření proběhlo ve čtvrtek 15. září za účasti místostarostky města Simony Hlaváčové a ředitele školy Martina Metelky.

 

Knihobudky fungují jako bezplatné veřejné knihovny, z nichž si lidé mohou knížky brát, půjčovat, vyměňovat či věnovat.  Tu u vsetínského gymnázia nechal vyrobit provozovatel internetových knihkupectví. Má podobu ikonické britské telefonní budky, čímž odkazuje na angličtinu, která je jedním z hlavních jazyků nabídky společnosti. Ta bude knihobudku pravidelně zásobovat tituly v různých jazycích, které už nejsou vhodné do prodeje. Tím hodlá nejen podpořit veřejnost v četbě, ale zároveň naplnit svou politiku zaměřenou na ohleduplnost k naší planetě.

 

„Věříme, že tato budka přijde vhod všem vášnivým čtenářům nejen z řad studentů místního gymnázia, ale i studentům cizích jazyků z ostatních škol a veřejnosti každého věku. Blízký park přímo zve k příjemnému posezení u knihy,“ uvedla jednatelka společnosti Libristo Media Eva Kavinová. Ředitel Masarykova gymnázia Vsetín Martin Metelka k jejím slovům dodal: „Služba zajímavým a poutavým způsobem rozšiřuje příležitosti našich studentů k četbě knižních titulů v originále a navíc je to posouvá v pohledu na recyklaci a společenskou zodpovědnost.“ Spolu ním přestřihla pásku při slavnostním zprovoznění knihobudky i místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová. Celou ceremonii přitom provázel vytrvalý déšť. „Počasí nám vyšlo vskutku anglické, ale má to pěknou symboliku. Já bych chtěla jménem města poděkovat za tento vydařený počin a věřím, že bude knihobudka sloužit ke spokojenosti našich spoluobčanů,“ prohlásila Hlaváčová.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA