Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín má nové sportoviště s umělou trávou

date_range 25.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Vsetín se už několik dní může pyšnit novým fotbalovým hřištěm s nejmodernějším typem umělé trávy třetí generace. Využívat jej budou především fotbalisté FC Vsetín, který jej spravuje, ale také žáci a studenti vsetínských základních a středních škol. Namísto „ušmudlané" škváry poblíž křižovatky U Růžičků má Vsetín nyní k dispozici sportoviště, které nám mohou závidět široko daleko.

Myšlenka vybudovat ve Vsetíně hřiště s umělou trávou se zrodila v hlavách fotbalistů již před několika lety. Podporu v té době hledali a také našli u tehdejší místostarostky a nynější starostky Ivety Táborské. „V roce 2009 jsem fotbalistům slíbila, že do roku 2011 bude mít Vsetín umělou trávu. Jsem moc ráda, že se to podařilo," uvedla při slavnostním otevření hřiště Táborská.

 

foto Jiří Žůrek

 
Uskutečnění záměru umožnilo získání desetimilionové dotace od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z grantu na obnovu a výstavbu školních hřišť a sportovišť. „Pokud se o tento grant uchází tělovýchovná jednota nebo sportovní oddíl, má možnost získat 70 % dotaci. Město Vsetín proto podpořilo místní fotbalový klub a pomohlo mu administrovat tento projekt a co je důležité, pomohlo zajistit i spolufinancování částkou téměř pěti milionů korun," vysvětlila starostka financování projektu.

„Jsem rád, že jsme pomohli městu a fotbalovému klubu vyjednat dotaci na ministerstvu a zrealizovat tak díky dotaci po Rožnovu už druhé hřiště s umělou trávou v okrese. Pro kraj, jako zřizovatele středních škol je navíc důležité, že hřiště budou moci využívat i naši studenti. Jistě ale bude zajímavé i pro ostatní fotbalové kluby z okolí," řekl při slavnostním otevření hřiště krajský radní pro školství Josef Slovák.

Celková rekonstrukce původně škvárového hřiště je rozdělena do dvou etap. V letošním roce došlo během tří měsíců k položení umělého trávníku a vybudování oplocení, příští rok přijde na řadu umělé osvětlení. Sportoviště tak bude možné využívat po celý rok, a to i v zimě a ve večerních hodinách. „Získali jsme výrazně lepší podmínky pro naši přípravu. To nás zavazuje do budoucna i k lepším výkonům, aby nám talentované děti neutíkaly za lepšími podmínkami pryč z města," řekl předseda fotbalového klubu Marian Zbranek.

Správcem nového sportoviště je FC Vsetín, který bude hřiště také nejvíce využívat. Ve volných hodinách však bude nabídnuto k využití i vsetínským školám. Nejde tedy o veřejně přístupné hřiště. Je ale možné jej po dohodě se správcem využít.

Jiří Žůrek

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA