Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín má rekordní počet sňatků

date_range 10.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

V loňském roce evidovala matrika vsetínské radnice rekordní počet 119 svatebních obřadů. Po výrazném propadu v roce 2020, který způsobila restriktivní proticovidová opatření, kdy bylo uzavřeno pouze 72 sňatků, počet svateb opět významně vzrostl. Dokonce překonal i za poslední dobu rekordní rok 2017.

 

V roce 2020 vedla nejrůznější „covidová“ omezení řadu párů k tomu, aby svůj velký den a společné „Ano“ odložily. „Uvolnění situace se projevilo v loňském roce, kdy počet svateb výrazně vzrostl, a to na 119, čímž byl překonán v poslední době rekordní rok 2017, kdy jich bylo 117,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, do jejíž gesce patří matriční úřad, a doplnila: „V roce 2021 jsme na Vsetíně měli 94 občanských a 25 církevních svatebních obřadů.“

Místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová

Nejčastěji snoubenci zvolili pro svatební obřad vsetínskou radnici, a to v 52 případech, devět párů si řeklo své „Ano“ na vsetínském zámku a dva v historických prostorách Maštalisek. Již zmíněných 25 dvojic mělo svatbu v některém z místních kostelů. Dalších 31 svatebních obřadů se konalo na jiném vhodném místě, nejčastěji v restauraci U Vychopňů nebo v penzionu Hluboké. Mezi netradičními místy k uzavření manželství byly loni například Moštárna na Jasence či fotbalové hřiště ve Lhotě u Vsetína. „Obec Lhota totiž nemá vlastní matriku a tyto služby pro ni zajišťuje náš úřad,“ vysvětlila matrikářka Barbora Hrčková.

 

Termíny vypsané radnicí pro sňatky v tomto roce se postupně plní. „Snoubenci by při plánování svatby měli nejdříve navštívit matriku, kde zjistí, zda je zvolené datum pro obřad reálné, a také zda již není jimi plánovaný čas obsazen,“ upozornila místostarostka.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA